Słowa Najważniejsze

Piątek 28 stycznia 2022

Czytania »

Paweł Lis

|

28.01.2022 00:00 GN 3/2022 Otwarte

Decyzja, wiara i cierpliwość

Mk 4, 26-34

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Jezus mówił do tłumów:
«Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo».

Mówił jeszcze: «Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu».

W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

Z królestwem Bożym dzieje się tak. Mk 4,26

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Ewangelia z komentarzem. Decyzja, wiara i cierpliwość
Gość Niedzielny

Decyzja, wiara i cierpliwość. To trzy fundamenty budowania istotnych części naszego życia. Decyzja, bo zasianie ziarna, czyli konkretny ruch, działanie, rozpoczęcie, które ponoć wymaga od nas największej determinacji w procesie dążenia do celu. Wybieramy wtedy również ziarno, bo przecież ziemia może wydać zarówno jadalne owoce, jak i trujące. Wiara, która dodaje nam sił i zachęca do pracy, nie pozwala się poddawać, kiedy upadamy. Cierpliwość, bo to przecież ona jest cnotą uczącą dojrzałości, męstwa, dyscypliny. Im więcej jej damy, tym bogatszy i radośniejszy będzie efekt. Pamiętajmy o tych wskazówkach i w sprawach drobnych, i tych najważniejszych.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google