Słowa Najważniejsze

Sobota 5 lutego 2022

Czytania »

Magdalena Jóźwik

|

05.02.2022 00:00 GN 4/2022 Otwarte

Jak złapać równowagę między pracą a odpoczynkiem?

Mk 6, 30-34

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.

Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Mk 6,31

Ewangelia z komentarzem. Jak złapać równowagę między pracą a odpoczynkiem?
Gość Niedzielny

Jak złapać równowagę między pracą a odpoczynkiem? Czy my dzisiaj w ogóle potrafimy odpoczywać? I czy forma odpoczynku, którą wybieramy, dobrze regeneruje nasze siły? Dzisiaj Jezus w Ewangelii zaprasza uczniów, by wypoczęli nieco na pustkowiu, osobno. Wydaje się, że Jego propozycja absolutnie nie kojarzy się z odpoczynkiem, bo kto z nas szuka pustkowia, gdy ma trochę wolnego czasu? Raczej wyjeżdżamy w różne atrakcyjne miejsca lub spotykamy się z dawno niewidzianymi bliskimi osobami albo oddajemy się innym przyjemnym zajęciom. Warto jednak się zastanowić, czy polecenie Jezusa nie jest też dla nas dobrą sugestią, że czasem warto nic nie robić i po prostu pobyć.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google