Słowa Najważniejsze

Czwartek 27 stycznia 2022

Czytania »

ks. Tomasz Koryciorz

|

27.01.2022 00:00 GN 3/2022 Otwarte

Uważaj, czego słuchasz

Mk 4, 21-25

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Jezus mówił ludowi:
«Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».

Baczcie na to, czego słuchacie. Mk 4,24

Ewangelia z komentarzem. Uważaj, czego słuchasz
Gość Niedzielny

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Badania naukowe podpowiadają, że otaczające nas słowa i dźwięki mają wpływ na nasz umysł i na nasze ciało. Nawet te dobiegające zza ściany lub będące tłem naszej codzienności. Już niemowlę, nierozumiejące jeszcze słów, reaguje na kłótnie lub miłe słowa swoich najbliższych. Mózg wydziela wtedy substancje, które nas uspokajają albo pobudzają. Idąc głębiej, możemy powiedzieć, że słowa i dźwięki leczą lub zatruwają nam życie. Bacz na to, czego słuchasz – mówi Jezus swoim uczniom. Z jednej strony prosi: niech moje słowa nie przejdą obojętnie i niech nie staną się dla ciebie jednymi z wielu. Z drugiej podpowiada: uważaj na słowa, one mogą doprowadzić do śmierci lub zmartwychwstania.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google