Słowa Najważniejsze

Wtorek 25 stycznia 2022

Czytania »

Judyta Syrek

|

25.01.2022 00:00 GN 3/2022 Otwarte

Jak prowadzić do zbawienia siebie i innych?

Mk 16,15-18

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich:

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”.

Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Mk 16,16

 

Ewangelia z komentarzem. Jak prowadzić do zbawienia siebie i innych?
Gość Niedzielny

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Wiara jest pokarmem duszy. Przyjęcie jej daje ogromną moc i zbawienie. Nieprzyjęcie prowadzi zaś do zwątpienia i potępienia. Jezus bardzo wyraźnie to komunikuje. Aż kusi, by już dzisiaj potępić tych, którzy deklarują się jako niewierzący. Ewangelia nie mówi jednak o tym, jak potępiać. Ewangelia mówi, jak prowadzić do zbawienia siebie i innych. Jest nauką stawania w prawdzie przed Bogiem i przed sobą samym. Słowa Jezusa dotyczą każdego pokolenia chrześcijan. Można być praktykującym chrześcijaninem, który przyjął chrzest, ale nie przyjmować na co dzień słowa Boga we własnym sercu. Drogą do zbawienia jest silna wiara, która karmi się słowem Boga. Czytając dzisiejszy fragment, nie myślmy o innych, pomyślmy o kondycji własnej wiary.

 

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google