Nowy numer 04/2020 Archiwum

Pocałunek śmierci dla ofiar huraganów

W ramach pomocy humanitarnej Whole Woman’s Health proponuje poszkodowanym kobietom bezpłatną aborcję. Tylko na taki "gest miłosierdzia" stać feministyczne organizacje pozarządowe?

Od dwóch miesięcy docierają do nas informacje o spustoszeniach jakich dokonały huragany w rejonie Północnego Atlantyku. Przechodzący m.in. przez Nikaraguę, Honduras, Meksyk i USA Harvey pozbawił życia 70 osób. W samych Stanach Zjednoczonych za jego sprawą bez dachu nad głową pozostało 30 tys. Amerykanów, a kilkaset tysięcy nie ma dostępu do prądu. Rząd poinformował, że huragan wyrządził najdotkliwsze w historii kraju straty materialne, szacowane na ponad 150 mld dolarów.

Z kolei wiejąca z prędkością nawet 300 km/h Irma przeszła przez Wyspy Karaibskie aż do Florydy, gdzie odebrała życie kilkunastu osobom i zniszczyła 25 proc. domostw. Huragan dał o sobie znać także w Georgii i Karolinie Południowej, później osłabł. Straty, które wywołał na dzień 8 września szacowano na 2,5 mld dolarów. Niestety wiele wskazuje na to, że to nie koniec gehenny mieszkańców tego rejonu świata. Wkrótce w należące do Francji wyspy Gwadelupa i Martynika uderzy huragan Maria.

Senat USA przeznaczył już 15,3 mld dol na pomoc ofiarom nawałnic, podniósł także limit zadłużenia rządu, przewidując kolejne wydatki. W zbiórkę dla poszkodowanych włączył się Kościół katolicki, do akcji wkroczyły także organizacje pozarządowe. W takich sytuacjach ich rolą jest dostarczanie ofiarom klęsk żywiołowych tego, czego najbardziej potrzebują: żywności, ciepłych ubrań, środków czystości, pomocy psychologicznej itd. Whole Woman’s Health także postanowiła, jak sama twierdzi „udzielić wsparcia”, tym którzy go naprawdę potrzebują. Szkoda jednak, że organizacja, która w swojej nazwie umieściła „zdrowie kobiet”, w rzeczywistości niesie ich dzieciom śmierć.

Feministki oferują ciężarnym kobietom, poszkodowanym w wyniku huraganów, bezpłatne usunięcie ciąży, wraz z darmowym transportem do najbliższej kliniki aborcyjnej. Na ten cel WWH zgromadziła już 15 tys. dolarów, a planuje zdobyć kilka razy więcej. Co najmniej 74 mieszkanki Teksasu skorzystały już lub zadeklarowały chęć skorzystania z tej osobliwej formy pomocy. Dyrektor organizacji  Amy Hagstrom Miller (wcześniej aktywistka Planned Parenthood) stwierdziła, że wiele kobiet podróżuje nawet kilka dni w poszukiwaniu miejsc, gdzie mogą usunąć ciążę. Jej zdaniem pomoc organizacji jest dla nich ostatnią deską ratunku...

Trudno zrozumieć jak w warunkach klęski żywiołowej, podczas której w społeczeństwie tworzy się jedność i wola pomocy wszystkim potrzebującym, ktoś ma czelność oferować ludziom darmowy mord na ich dzieciach. Czy to oznacza, że w feministkach nie ma już ani krzty ludzkich odruchów? Czy w dramacie kilkuset tysięcy Amerykanów muszą szukać kolejnej okazji do indoktrynowania społeczeństwa? To oczywiste, że w takich sytuacjach wszyscy ponad podziałami powinni dążyć do uratowania jak największej liczby ludzi. Zebrane przez WWH pieniądze mogłyby przecież przyczynić się do poprawienia sytuacji ciężarnych kobiet. Zamiast tego feministki fundują im uraz psychiczny na całe życie, chyba jeszcze większy od tego, spowodowanego utratą domu.

Szukanie rozgłosu w dramacie niewinnych ludzi to zwykłe barbarzyństwo. Czy właśnie na tym polega poszanowanie praw człowieka, na które tak chętnie powołują się feministki?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w Akademickim Radiu UL Uniwersytetu Łódzkiego. Współpracował z kwartalnikiem „Fronda Lux”, „Teologią Polityczną Co Miesiąc”, portalami plasterlodzki.pl i bosko.pl. Publikował także w miesięczniku „Koncept”. Interesuje się muzyką i szeroko pojętą kulturą. Jego Obszar specjalizacji to kultura, sprawy społeczno-polityczne, tematyka światopoglądowa, media.

Kontakt:
maciej.kalbarczyk@gosc.pl
Więcej artykułów Macieja Kalbarczyka

Zobacz także

 • Scott
  19.09.2017 07:18
  Widzę że niektórzy to jak w dowcipie o studencie, który na egzamin nauczył się jednej rzeczy i mówił o niej na każde pytanie chociaż żadne jej nie dotyczyło. Tak i tutaj, dramat ludzki w Texasie i dodawanie do niego traumy aborcji na całe zycie, co usłyszymy? PiS! Potem się dziwią że poparcie jest katastrofalnie niskie, przecież upolitycznienie wszystkiego co się dzieje jest żenujące.
 • Św. Kostka Staś
  19.09.2017 14:54
  W tym dniu biskup stwierdził, że trzęsienia, huragany, powodzie powodujące dramaty milionów ludzi to nic innego jak kara boska. Ten biskup stwierdził, że Bóg to straszny morderca.
  doceń 3
 • ŁukaszJ
  21.09.2017 10:18
  w sumie dlaczego by nie zaproponować darmowego zabicia (tzn. eutanazji) wszystkich feministek poszkodowanych przez huragan? A potem może też np. wszystkich księży, zakonnic, katolików, gejów, czarnych, białych, pstrokatych... W czym są gorsze dzieci nienarodzone, że się na nich wykonuje wyroki śmierci w białych rękawiczkach, od tych nieszczęsnych pomysłodawczyń tegoż procederu?
  doceń 0
 • elle
  22.09.2017 11:23
  No cóż, należy się cieszyć, że nie proponują im eutanazji ...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji