Nowy numer 38/2023 Archiwum

Paczki pełne dobra powracają

Rusza akcja Szlachetna Paczka. Wolontariusze są już po pierwszych spotkaniach organizacyjnych, a od 16 listopada każdy może włączyć się w dzielenie dobrem. W tym roku akcja przebiega pod hasłem: "Odpowiedz dobrem!".

Kampania rusza po raz 19. Sztaby wolontariuszy już rozpoczęły przygotowania do tegorocznej edycji. W rejonach swój udział w dzieleniu dobrem potwierdzają młodsi i starsi, którzy wolne chwile chcą spędzić na rozmowach z potrzebującymi rodzinami, przygotowywaniu paczek dla nich i tworzeniu baz, gdzie konkretne osoby pomagają konkretnym rodzinom, ludziom.

W ubiegłym roku w województwie łódzkim wolontariusze Szlachetnej Paczki pomogli 1111 potrzebującym rodzinom, działając w 39 rejonach. Na terenie diecezji łowickiej działają także wolontariusze rejonów województwa mazowieckiego. Dzięki nim w 2018 r. udało się pomóc prawie 250 rodzinom z diecezji.

Wciąż można dołączyć do wolontariuszy, zgłaszając się do pomocy w sztabach rejonowych, jednak dzielić się dobrem może każdy. W sobotę 16 listopada na stronie internetowej http://szlachetnapaczka.pl zostanie otwarta baza rodzin. By wziąć udział w akcji i odpowiedzieć dobrem, należy wybrać okolicę i rodzinę, dla której chcemy przygotować paczkę. Na stronie internetowej znajdują się opisy rodzin w potrzebie i lista przedmiotów, produktów, które są im potrzebne. Wybierając rodzinę, pozostajemy w kontakcie z wolontariuszem - opiekunem rodziny - i kompletujemy paczkę razem z rodziną, znajomymi, współpracownikami lub samodzielnie.

Podczas finału Paczki, w Weekend Cudów między 6 a 8 grudnia, paczkę należy dostarczyć do magazynu sztabu rejonowego, z którego wolontariusze przekażą ją rodzinie. Wciąż trwa uzupełnianie bazy rodzin, które potrzebują pomocy. Na terenie diecezji działają sztaby m.in. w: Sochaczewie, Skierniewicach, Jaktorowie-Międzyborowie, Żyrardowie, Mszczonowie, Głownie, Żychlinie. W każdym z nich na gest serca czekają rodziny i wolontariusze gotowi do współpracy, by na każdą potrzebę odpowiedzieć dobrem.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Poznaj Wolontariuszy

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast