Nowy numer 42/2019 Archiwum

Hufce Brauna

Według zwolenniczek kandydującego na prezydenta reżysera sam Bóg kazał mu uratować Polskę. Jesteśmy bowiem narodem wybranym.

Mama ostrzegała przed obcymi kobietami, zaczepiającymi mężczyzn wieczorami na ulicy. Nie posłuchałem i tak poznałem wolontariuszki Grzegorza Brauna. Zbierały podpisy pod jego kandydaturą, i gdy przechodziłem obok, opowiedziały mi, dlaczego to robią. W skupieniu słuchałem głoszonej przez nie nowiny i choć nie odezwałem się ani słowem, nazwały mnie „człowiekiem, który wiele rozumie”. Całe szczęście, bo miałem obawy, że na mojej twarzy rysuje się raczej wyraz tępawego osłupienia. Ich przesłanie było bowiem bardzo frapujące i warte tego, by podzielić się nim z czytelnikami.

Przesłanie brzmiało mniej-więcej tak: Sam Bóg przemówił do Grzegorza Brauna i wyznaczył go na osobę, która ma uratować Polskę. Jesteśmy bowiem narodem wybranym, i zastąpiliśmy na tym miejscu Izraelczyków. Braun jako jedyny kandydat obiecał, że intronizuje Chrystusa na króla naszego kraju. W związku z tym nie powinniśmy ufać żadnemu innemu kandydatowi, podobnie jak ojcu Rydzykowi, który kuma się z Żydami i promuje Rycerzy Kolumba (czyli masonerię), a nawet kawałka płaszcza Rycerzy Chrystusa Króla nie pokaże.

Gdy idąc w stronę domu rozmyślałem nad przekazem braunitek, spostrzegłem na niebie Znak. Na szczęście nie była to jednak kometa, tylko samolot lecący w stronę lotniska. Księżyc i gwiazdy bezpiecznie wisiały na swoim miejscu. Jeszcze. Strach się bać, gdzie się znajdą po przegranych przez Grzegorza Brauna wyborach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • POLAKmały
  20.04.2015 02:42
  Gosc niedzielny dolacza chyba do tej grupy redakcji dziennikarzy, ktorzy w ostatnim czasie sie wysypali. Wyszlo szydlo z worka? Egzemplarze do przywołania to "flądra.pl", "Gazeta (nie)Polska" /raczej zydowsko-amerykanska, bo polski jest tu tylko jezyk druku/, "Tv Republika - agenta Terlika" /chyba niedlugo bedzie fuzjonowac z tvn, bo fronty ideologiczne za nieddlugo beda chyba bardzo zbiezne. Czekajmy rozwoju wypadkow/. Jeszcze nie wiadomo dokladnie jak z Radiem Maryja i TV Trwam. Tu tez zmagania. Co sie wykrystalizuje pewnie niebawem tez bedziemy wiedzieli. Obawiam sie najgorszego.
  Z Bogiem
  doceń 2
 • eprudnik_pl
  30.04.2015 17:45
  Moja refleksja na temat puenty "Strach się bać, gdzie się znajdą po przegranych przez Grzegorza Brauna wyborach."
  Strach to się bać co się stanie z Polską, jak nie wygra Grzegorz Braun.
  doceń 1
 • logo
  30.04.2015 21:45
  Ale żałosny felieton...
  I że Gość Niedzielny taką miernotę puszcza?
  doceń 1
 • Hreczkosiej
  11.05.2015 14:06
  Ale dziadostwo. Z samego siebie Sękowski kpisz w tym felietonie, z samego siebie...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL