Nowy numer 22/2020 Archiwum

Już jutro w samo południe: Godzina Łaski

8 grudnia 1947 r. Maryja rzekomo objawiła się włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli. Powiedziała wtedy, że obiecuje zesłać wielkie łaski dla tych, którzy 8 grudnia między godziną 12 a 13 spędzą na modlitwie o nawrócenie grzeszników, a Ją sama będą czcili jako Różę Duchowną, Matkę Kościoła. Choć Kościół objawień nie uznał, to zatwierdzono kult Róży Duchownej.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu.

Te słowa Maryja skierowała w 1947 r. do włoskiej pielęgniarki Pierinie Gilli. Pierina przez znaczną część swojego życia podejmowała liczne praktyki pokutne, żyła skromnie, a o swoich doświadczeniach mistycznych mówiła niewiele. Objawienia mimo kultu wiernych zostały w 1971  roku uznane przez Kościół za negatywne ("Nie jest oczywiste, że ma nadprzyrodzone pochodzenie"), jednak w 2000 roku biskup diecezji Brescia, nie unieważniając poprzedniej decyzji, przychylił się do kultu Matki Bożej Róży Duchownej. Oznacza to, że modlitwa do Maryi jako Róży Duchownej jest dopuszczalna, tym bardziej można ją praktykować w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. W związku z tym jednak z ostrożnością należy podchodzić do obietnicy, zgodnie z którą akurat między 12 a 13 8 grudnia udzielane miałyby być szczególne łaski. Jako, że autentyczny kult i pobożność zezwoliły na praktykowanie kultu Maryi jako Róży Duchownej (ten tytuł nawiązuje np do Litanii Loretańskiej) modlitwa ku czci Maryi Róży Duchownej tego dnia jak jest najbardziej dopuszczalna, należy jednak zachować zdrową miarę i nie traktować modlitwy w tym czasie w sposób magiczny.

Jak modlić się w Godzinie Łaski? Tak jak w każdym innym czasie. Forma jest dowolna, cennymi elementami jest modlitwa za grzeszników, a także uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej. Można spędzić ten czas na Różańcu, można z Litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.

« 1 »
 • Hubal
  17.12.2017 10:29
  Megi. Jeśli w dżungli Piętaszek i Piętaszka pokochają się i zdecydują, że chcą być razem, że chcą założyć Rodzinę, to twoim zdaniem co robią? Grzeszą ? Nie maja Sakramentu ? I co teraz? Spieszę Ci z odpowiedzią. Bóg ich połączył Miłością a co Bóg złączy, niech człowiek nie waży się rozdzielać. Sakrament to tylko obrzęd, tak samo jak obrzędem jest chrzest wodą. Małżeństwo, Chrzest zawiera się w Duchu a czyni się to z Miłości dla człowieka i dla Boga. Czyni się to z pełna świadomością, z nad wyraz głębokim przekonaniem, że od teraz aż do końca naszych dni chcemy tak żyć, tak więc małżeństwo, a bardziej Rodzina jest fundamentem i przyczynkiem do najlepszej drogi w Chrześcijaństwie. Na koniec jeszcze istotna sprawa. Wskaż mi Megi w Ewangeli, w którym miejscu Pan Jezus ustanowił nierozerwalność małżeńską jako sakrament .
 • Hubal
  17.12.2017 10:42
  Będziesz miała pewnie kłopoty by odnaleźć to w Ewangelii. Podpowiem Ci szybciutko, że Bóg namaścił swoją obecnością w Kanie Galilejskiej dwie osoby, które stały się jednym ciałem na skutek świadomej decyzji. Ich decyzja przerodziła się z Miłości w Rodzinę. Ten związek połączony Miłością a więc żywym Bogiem ( wówczas nie było jeszcze ślubu w Kościele) jest tak ważny w kontekście całego Chrześcijaństwa , że Jezus Chrystus swój pierwszy cud zobrazował na tle Małżeństwa i Rodziny, ku zbudowaniu Chrześcijaństwa.
 • Hubal
  17.12.2017 15:48
  Megi, Prawo Naturalne powiadasz ... Ma miejsce wówczas , gdy Bóg łączy dwie osoby w jedno ciało poprzez Miłość i świadomą Decyzję dwojga ludzi, którzy chcą założyć Rodzinę i żyć tym samym w Duchu Chrześcijańskim. Kluczowa jest Miłość i Decyzja a Sakrament w Kościele jest tylko przypieczętowaniem tej Miłości i Decyzji a my świadkami by wszem i wobec ogłoszono, że zaślubiny i decyzja o założeniu Rodziny jest arcy ważna w życiu Chrześcijanina i dla ogółu Chrześcijaństwa. Ten Sakrament został wprowadzony 500 lat po Chrystusie, gdyż nie wynika bezpośrednio z Ewangelii. Słowa Pana Jezusa " Co Bóg złączył, niech człowiek nie waży się rozdzielać " już nabrały znaczenia wcześniej dla tej pary przed Sakramentem w kościele. W kościele ta prawda zostaje nam tylko przypominana bo jest niezwykle ważna. Posłuchaj dalej co głosi Kościół Katolicki ? Głosi i jest to uregulowane kanonami, że taki Sakrament Małżeństwa by się zawiązał i był ważny i nierozerwalny to musi się jeszcze dopełnić aktem seksualnym. To jest poprostu żenujące i pozostawię to bez komentarza. Sakrament Małżeństwa dopełnia się w Prawie Naturalnym poprzez Miłość od początku aż do końca - co Bóg złączy, niech człowiek nie waży się rozdzielać. Akt seksualny nie ma tu żadnego znaczenia - to jest obraza Miłości, to jest uprzedmiotowienie Miłości a więc samego Boga. Bóg jest Miłością. Kościół powinien zweryfikować ten punkt z aktem seksualnym. Związek jest ważny i nierozerwalny poprzez Miłość i Decyzje dwojga ludzi, chcących żyć w Duchu Chrześcijańskim, stąd w Kościele Katolickim Sakrament Małżeństwa, który jest dobry i służy i służyć ma. Kwestia kanonów związanych z Małżeństwem w KK to inna historia, która nie służy nam dobrze do końca.
 • Hubal
  18.12.2017 23:28
  Małżeństwo staje się nierozerwalne wyłącznie poprzez Miłość !!! Miłość stanowi o nierozerwalności. Gdy tej Miłości w związku nie ma, a mówię tutaj o parach kojarzonych z tzw. rozsądku, dla bogatego wygodnego życia, z nadania bo mama z tatą tak chcieli co się działo nagminnie nie tak dawno, w tym za aprobatą KK, dalej, bo ksiądz tak chciał, z przymusu, bo nieślubne dziecko, bo tak wypada, taka kolej rzeczy, taka tradycja, itp, itd i nie ma w tym wszystkim Miłości, to tutaj nie możemy mówić o małżeństwie, tym samym nie możemy mówić o nierozerwalności małżeństwa. Taki Sakrament jest nieważny. Tymczasem Kościół Katolicki nagminnie kojarzy takie pary w Sakramencie Małżeństwa. Te w oczach Boga są nieważne ale w Kościele Katolickim ważne, tak bardzo, że nieliczni otrzymują unieważnienie mimo, że są już nieważne z Boga, gdyż nie zrodziły się z Miłości, nie zostały zawiązane dla Miłości - wszystko z pominięciem Miłości. Bóg jest Miłością a Miłość dwojga ludzi to nierozerwalność, jedno ciało ! Co Bóg złączy, niech nikt nie waży się rozdzielać. Rozdzielanie prawdziwej Miłości jest wystąpieniem przeciwko Duchowi Świętemu, jest wystąpieniem przeciwko Bogu. Tak więc kluczem jest prawdziwa Miłość a nie spotkanie w Kościele bo orkiestrze pasowało np. w grudniu dopiero. Akt seksualny, tj. jego dopełnienie mający stanowić o ważności Sakramentu zakrawa poprostu na śmieszność i nie powagę tego sakramentu, na obrazę majestatu Miłości, majestatu Boga. Jeśli mówimy o skojarzonej parze dwojga ludzi w Sakramencie Małżeństwa, wówczas nie możemy mówić o nierozerwalności - bo co tu jest do rozerwania - poprostu nic, bo nie ma Miłości, jest kontrakt, jakaś decyzja, w wyniku, której po powiedzeniu sobie sztucznego TAK, dopełnieniu aktem seksualnym i wypowiedzeniu utartej formułki : " Jeśli ktoś zna powód, dla którego ci dwoje nie mogą się pobrać, niech przemówi teraz albo zamilknie na wieki" Sakrament Małżeństwa staje się „ważny”. Poco ta formułka - dla własnego usprawiedliwienia ? W razie co, no przecież nikt nic nie mówił, nikt się nie odezwał nawet słowem, my nic nie wiedzieliśmy, umywamy ręcę. Poza tym Pan Jezus uczył " ... a ja Wam mówię wogóle nie przysięgajcie... " tymczasem zaślubiny są swoistą przysięgą. Sakrament Małżeństwa jest dobry sam w sobie bo służy Kościołowi Chrześcijańskiego lecz jego znaczenie jest przerysowane, nie rozumie się nierozerwalności wynikającej wyłącznie z Miłości, nie Sakramentu ! Miłość poprzez sakrament a z Niej Rodzina - w tym wszystkim Bóg, ku zbudowaniu Chrześcijaństwa !
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama