Nowy numer 39/2023 Archiwum

Pomagamy na południowym Mazowszu

Rusza kolejna odsłona Szlachetnej Paczki. Włączmy się w akcję, gdzie cała Polska odpowiada dobrem.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. To system pomocy bezpośredniej, który ogromną skalę działania łączy z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych. Tylko w ubiegłym roku ponad 12 tysięcy wolontariuszy i 600 tysięcy darczyńców połączyła chęć uczestnictwa w zbiorowym działaniu. W robieniu dobra.  

Akademia Przyszłości od 16 lat łączy wolontariuszy, którzy mają chęć zmieniania świata z dzieciakami, które mają w sobie nieodkryty jeszcze w pełni potencjał oraz darczyńców, którzy chcą wspierać Małych Studentów Akademii w odkrywaniu swoich nawet najmniejszych sukcesów. Jeden wolontariusz przez jeden rok szkolny spotyka się z jednym dzieckiem ze szkoły podstawowej. Wspiera ich darczyńca. Oprócz spotkań indywidualnych zapraszamy dzieci także na Inaugurację, podczas której dostają najprawdziwsze Indeksy Sukcesów! I jeszcze na wiele innych wyjątkowych wydarzeń.

Wolontariat w paczce daje mi satysfakcję

Monika Szczepanik sama poznała, czym jest bycie obdarowanym. To było w 2015 roku. Od tego momentu postanowiła pomagać. - Na co dzień jestem żoną i mamą czwórki dzieci. W 2016 roku zostałam wolontariuszem. Do Paczki dołączyłam w 2015 roku, wówczas wolontariusze obdarowali moją rodzinę Szlachetną Paczką. To był dla mnie impuls do włączenia się w ten wolontariat. Bardzo chciałam się odwdzięczyć za dobro, które mnie dotknęło.

Najbardziej urzeka mnie to, że mogę komuś pomóc, że dzięki moim staraniom komuś będzie lepiej, że może dzięki mnie ktoś zmieni swoje nastawienia, przyzwyczajenia i wyjdzie na prostą. Ten wolontariat pokazuje z jakimi problemami stykają się inni, jak wielu ludzi potrzebuje wsparcia drugiego człowieka, bo czasem wystarczy drobny gest, rozmowa by mieć wpływ na czyjeś życie.

Wolontariat w paczce daje mi satysfakcję, cieszę się widząc uśmiech na twarzach rodzin, do których wchodzę. Wolontariat daje mi też poczucie spełnienia, poczucie, że to co robię ma sens, że poświęcony czas owocuje. Wolontariat daje też duże możliwości rozwoju osobistego, dzięki niemu nabieramy mnóstwo kompetencji zawodowych, które możemy wykorzystać w pracy. Dzięki temu, że jestem wolontariuszem poznałam fantastycznych ludzi, na których zawsze mogą liczyć. Mam w śród nich wielu przyjaciół.

Na początku byłam osobą, która w siebie nie wierzy, nie widziałam swojego potencjału. Z czasem okazało się, że mam zdolności liderskie, że potrafię poprowadzić grupę. Wolontariat rozwinął we mnie kompetencje, o których nawet nie wiedziałam, że je mam. Dziś wiem, że dzięki paczce jestem innym człowiekiem, że mój własny rozwój jest efektem szkoleń jakie oferuje nam Stowarzyszenie - opowiada wolontariuszka.

Start już w sobotę

16 listopada nastąpi otwarcie bazy rodzin na stronie: www.szlachetnapaczka.pl. Ilona Życzyńska, koordynatorka do spraw promocji na Mazowszu informuje, że w tym roku Szlachetna Paczka tylko na Mazowszu chce pomóc blisko 3 tys. rodzin. - By znaleźć rodzinę, której zechcemy pomóc, wystarczy wejść na naszą stronę, a tam proste instrukcje poprowadzą dalej - zachęca koordynatorka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Poznaj Wolontariuszy

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast