Nowy Numer 38/2019 Archiwum
 • seitz
  06.09.2019 21:38
  Sporo nadrobiliśmy do czołówki. Kilkanaście lat temu mówiło się że Niemców dogonimy za 50 lat.
  doceń 0
 • jurek
  07.09.2019 13:02
  Jak rozumiem tytuł powinien brzmieć : "kiedy bedziemy mieli podobny dochód narodowy (PKB) na mieszkańca jak Niemcy"? Bogactwo to inna kategoria: PKB do dochód (czyli to ile na bierząco uzyskujemy - głównie z własnej pracy), a "bogactwo - to raczej majątek, który posiadamy. Niemcy sa znacznie zamozniejsi niz Polacy i to wynika z wielowiekowego zacofania. Nawet jak bedziemy miec podobne PKB (dochody) to, jeszcze duzo czasu minie zanim Polacy będą mieli statystycznuie podobne majątki do Niemców.
  doceń 3
 • TomaszL
  07.09.2019 20:09
  TomaszL
  Pytanie kiedy będziemy mieli nowoczesną, opartą o innowacje gospodarkę. Kiedy polskie uczelnie będą w pierwszej setce uczelni światowych, a polski prywatny przemysł będzie na poziomie choćby tego niemieckiego?
  Bo samo PKB jest tylko małym elementem układanki bogactwa narodu.
  doceń 1
 • velario-new
  11.09.2019 11:13
  Być "bogatym jak Niemiec" na pewno jest fajnie, ale szczerze mówiąc, mnie bardziej ciekawi, kiedy będziemy tak uprzejmi wobec siebie jak Japończycy albo kiedy będziemy zachowywać się na drodze jak Skandynawowie.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji