Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • gut
    18.01.2019 15:23
    /Twoja bliskość to dla mnie skrawek nieba./
    /Autor Nieznany/
    doceń 3
  • Maryja!
    18.01.2019 18:19
    Ważne żeby coś się zmieniło. Nie można kontynuować sporu politycznego kosztem społeczeństwa. Nie uwierzę że wojna polsko polska musi być kontynuowana i że koalicja po pis jest niemożliwa. Jeżeli politycy nie potrafili się porozumieć to powinni odejść z polityki. Co do przestępców to pytanie czy należy wpływać na odbiór polityki przez sterowanie sporem. Ludzie widząc to nie radzą sobie z relacjami. Nie wolno podsycac sporu i należy pamiętać że racja stanu powinna być racjonalizowana przez wszystkie strony konfliktu. Uważam osobiście że sterowanie emocjami utrudnia przez odrzucenie prawa naturalnego jako nadrzednego nad sumieniem i jego miejsce powinno oznaczać że godzimy się na bunt przeciwko władzy ale nie na bunt przeciwko prawu. Prawo należy rozumieć przez pryzmat jego nadrzednosci nad sumieniem. Wątpię jednak że w przypadku sterowania emocjami można respektować prawo zgodnie z naturalnym jego kontekstem. Przestępstwo powstaje często w umyśle otoczenia a jednostka która nie umie się bronić przed presją zaburza swoją świadomość i ulega tej presji przez co dokonuje błędnej percepcji i dopuszcza się czynu zabronionego. Należy chronić społeczeństwo przed szkodliwymi skutkami sporów i konfliktów dzięki jednolitej interpretacji prawa co nie spowoduje dysonansu. Nie wykluczam że w otoczeniu Stefana W. był ktoś dający przyzwolenie na tego typu zachowania. Na pewno znikąd się to nie wzięło. Społeczeństwu nie może brakować wiary że spór polityczny, ideologiczny czy personalny nie ma sensu. Prawo należy respektować dla dobra ogółu. Należy ustalić konsensus i na nim oprzeć respekt dla prawa. Powinno to być ogolnospoleczne podejście. Należy rozstrzygnąć który ład społeczny sprzyja najlepiej respektowi dla prawa.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także