Słowa Najważniejsze

Czwartek 10 marca 2022

Czytania »

ks. Tomasz Koryciorz

|

10.03.2022 00:00 GN 9/2022 Otwarte

Kto prosi, kto szuka, kto kołacze

Mt 7, 7-12

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.

Gdy któregoś z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.

Wszystko więc, co chcielibyście, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Mt 7,7

Ewangelia z komentarzem. Kto prosi, kto szuka, kto kołacze
Gość Niedzielny

Kto prosi, kto szuka, kto kołacze. Te słowa wypowiada Jezus z nadzieją, że człowiek w swoich niedoskonałościach i ograniczeniach będzie szukał pomocy u Boga. Nie tak dawno było to oczywiste: jeśli nie potrafię, to proszę. Jeśli nie znam odpowiedzi, szukam mądrości u innych. Jeśli nie mam, pukam „po prośbie” do sąsiada. Dzisiaj jednak to wszystko rozpłynęło się we mgle indywidualizmu. Poranieni swoim lub innych egoizmem zamykamy się w swoich światach. Mierzymy Boga swoimi wyobrażeniami i życiowymi doświadczeniami ojcostwa. Zapominając, że On, dobry Ojciec, pamięta o mnie i zawsze ma dla mnie chleb i ryby. Tylko poproś. Jego zapytaj. Do Niego zapukaj.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google