Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ewangelia z komentarzem na każdy dzień

« » Marzec 2022
N P W Ś C P S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Czwartek 24 marca 2022

Czytania »

ks. Tomasz Koryciorz

|

GN 11/2022 Otwarte

Wojna zaczyna się w sercu człowieka

Łk 11, 14-23

Jezus wyrzucał złego ducha z człowieka, który był niemy. A gdy zły duch wyszedł, niemy zaczął mówić i tłumy były zdumione. Lecz niektórzy z nich rzekli: «Mocą Belzebuba, władcy złych duchów, wyrzuca złe duchy». Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba.

On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. Jeśli więc i Szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. Lecz jeśli Ja mocą Belzebuba wyrzucam złe duchy, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże.

Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, to zabierze całą broń jego, na której polegał,i rozda jego łupy.

Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, ten rozprasza».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Jezus wyrzucał złego ducha u tego, który był niemy.
Łk 11,14

Ewangelia z komentarzem. W naszej chrześcijańskiej kuchni...
Gość Niedzielny

Wojna ma początek w sercu człowieka. Ono jest miejscem walki. Między Tym, który jest jego stwórcą, a tym, który chce nad nim zapanować. Bitwa dotyczy życia, miłości, ludzi. Walczymy o dzisiaj, o wczoraj, a przede wszystkim o nasze jutro. Chcemy lepszego życia i lepszego świata, ale czy chcemy lepszego serca? „Mocą Belzebuba, władcy złych duchów, wyrzuca złe duchy”. Mówią i oskarżają Jezusa. Kłamstwo i zaprzeczenie jest bronią tego i tych, którzy chcą rozproszyć i zniszczyć. Bóg zawsze zbiera i scala nas, ludzi, i nasze serca. Scala prawdą: Jezus jest Zbawicielem człowieka. On jest ponad wszystkim. Nie wystawiajmy Go na próbę. Pozwólmy obmyć oczy naszego serca tym, co On nam przynosi.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google

 

Najnowsze w serwisie

Zapisane na później

Pobieranie listy