Nowy numer 42/2018 Archiwum

Szydło prywatnie

W rozmowie z GN Beata Szydło jawi się jako nowoczesna kobieta, wyznająca tradycyjne wartości, która twardo stąpa po ziemi. Jednoznacznie deklaruje swój katolicyzm.

W ostatnim czasie kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera udzieliła licznych wywiadów, w zdecydowanej większości dotyczących kwestii politycznych. Rozmowa z "Gościem Niedzielnym" ma inny charakter.

Poza wątkami politycznymi są też kwestie osobiste. B. Szydło pokazuje, że ma poczucie humoru i dystans do siebie. Lubi oglądać filmy z Jamesem Bondem, bo dokonywał rzeczy niemożliwych, a takich ludzi dziś potrzeba Polsce. Gdy słyszy o sobie: „Kaczyński w spódnicy”, traktuje to jak wyróżnienie. Ujawnia, że między nią a prezesem PiS w niektórych kwestiach są różnice, i nawet parę razy udało jej się przekonać J. Kaczyńskiego. Mówi też, kto sprząta w domu i jakie są jej relacje z mężem. Przyznaje, że decyzja syna o wstąpieniu do seminarium była dla niej trudna, ale już ją zaakceptowała. Bardzo wyraźnie deklaruje swój katolicyzm:

- Nie ukrywam, że jestem praktykującą katoliczką i dla mnie małżeństwo jest rzeczą świętą – podkreśla.

Cały wywiad w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • grzegorzku
  06.07.2015 06:08
  "2 w 1"

  Dwie reklamy: autoreklama (chesz przeczytać o nowej idolece p. Łozińskiego - kup "Gościa" w papierze lub e-wydnie) i kryptoreklama przyszłej pani premier (jakiej wazeliny Pan używa).

  Rzadko się zdarza, żeby dziennikarz przeprowadzajacy wywiad komentował go i w komentarzu komplementował rozmówcę. Mam wrażenie, że Szydło, która jeszcze nie zrobiła nic (cały jej dorobek to wiceprezesowanie partii opozycyjnej, o czym mało kto wiedział).

  O ile pamiętam wszyscy premierzy (poza czasami SLD) też deklarowali swój "katolicyzm". Dulska - również.
  doceń 3
 • adas
  06.07.2015 10:14
  Największą zaletą Beaty Szydło jest jej PiS-owska wierna przynależność.
  Bo jakież inne zalety ta Pani ma?
  Czym się rózni od masy innych obiecywaczy, byłych burmistrów, prezydentów miast i wójtów?

  Rózni sie tym, że nie ma umiaru w mnożeniu obietnic - a w PiS dobrze wiedzą, że ciemny lud to kupi.
  Dla wszystkich jest oczywistością, iż hasło o ciemnym ludzie jest podstawą strategii wyborczej PiS od zawsze.

  Przez cztery lata zrobią nam Grecję, zafundują życie na kredyt - a potem znowu ktoś inny będzie sprzątał.
  W pamięci ciemnego ludu na zawsze pozostanie jednak wdzięcznośc dla Beaty Szydło - tak jak ciemny lud do dziś z rozczuleniem wspomina Gierka...
  doceń 2
 • jur
  06.07.2015 21:19
  Rewelacja !!!.Wreszcie same PLUSY.
 • XXX
  09.08.2015 19:01
  http://pikio.pl/szydlo-wytypowana-przez-usa-i-przeszkolona-na-lidera/

  ciekawy artykuł pod tym linkiem
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy