GN 24/2018 Archiwum
 • Maluczki
  18.04.2017 20:12
  "Czy konsensus w tej sferze sprawi kiedyś, że ponad podziałami zaczniemy budować wspólnotę narodową?" -------- Sprawy, które Pan wyciąga na pierwszy plan istniejącego podziału polskich obywateli, są sprawami wtórnymi. Pierwszoplanowe przyczyny podziału, to dochody. Czerpanie dochodów w Polsce odbywa się w różnych powiązaniach grupowych. W zależności do której grupy dochodowej się należy, takie głosi się opinie i one funkcjonują w sferze publicznej, jako główne przyczyny podziałów. Jest tak dlatego, bo czerpanie dochodów odbywa się w niesprawiedliwości, która ma różne przyczyny, ale główną przyczyną jest obcy wpływ. ---------- Względna jedność obywateli byłaby wtedy, gdyby wprowadzony został sprawiedliwy podział dochodów, ale to w Polsce nie nastąpi, bo nie ma takiej woli i nie pozwolą na to zewnętrzni amatorzy bogacenia się kosztem Polski. -------Ciekawe że nikt tego nie zauważa, a może zauważa, ale z różnych przyczyn boi się o tym mówić.
  • Mateo
   19.04.2017 07:48
   Maluczki naczytał się Marxa:)
   doceń 12
   • Maluczki
    19.04.2017 11:32
    Mateo powinien się Marks nazywać!
    doceń 0
    0
  • Mateo
   19.04.2017 12:37
   Wklejka z wikipedii, dla Maluczkiego:) - "redystrybucja totalna – zasada równego statusu – Redystrybucja jest ciągła i całkowita. Status materialny jednostki nie jest związany z posiadanymi możliwościami i jej pracą. Zakłada, że występowanie różnic w możliwościach nie powinno przekładać się na różnice w dochodach, inną wersją jest hasło "Od każdego według jego zdolności, każdemu według potrzeb" rozpropagowane przez Karola Marksa. Stanowi podstawę doktryny komunizmu."
   doceń 11
   • Maluczki
    19.04.2017 14:54
    Wyjaśnienie dla Mateo, bo nie wie co to jest sprawiedliwość i pomyliła mu się z redystrybucją, która jest rozdawaniem kradzionego wg widzimisię złodzieja: ------- Sprawiedliwość, jest to oddawanie każdemu tego, co mu się należy. Aby wiedzieć co się komu należy, trzeba założyć że istnieje Bóg, o którym mówi Biblia, bo bez takiego założenia, słowo sprawiedliwość jest pustym frazesem. Gdy założymy że taki Bóg istnieje ( chrześcijanie wierzą że istnieje, czyli ich przekonanie jest na poziomie wiedzy na ten temat), to przyjmujemy, że ten Bóg dał ludziom życie, wolność, świat materialny do wspólnego równoprawnego używania i uczynił ich wszystkich równymi wobec siebie, a więc i równymi wobec siebie nawzajem. To jest podstawa sprawiedliwości. Ten Bóg dał tez ludziom kodeks sprawiedliwości, zwany potocznie Dekalogiem, który opiera się na tej podstawie. Z powyższego wynika, że ziemią nie wolno handlować, każdy człowiek ma prawo zdobywać środki do życia na równych prawach z innymi, Ziemia ma służyć wszystkim ludziom, a więc i tym, którzy przyjdą po nas, w związku z czym nie wolno jej niszczyć, praca wszystkich ludzi powinna być mierzona taką samą jednostką i według ilości wykonanej pracy wynagradzana. Takie jest sprawiedliwe współżycie ludzi na tym świecie. Jakie to rodzi następstwa, to już niech Mateo sam wydedukuje, a gdyby nie potrafił, to niech zapyta, to powiem. To powinno wiedzieć każde katolickie dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej!
    doceń 0
    0
   • JAWA25
    20.04.2017 21:24
    "Sprawiedliwość, jest to oddawanie każdemu tego, co mu się należy" nie jest cytatem z Pisma Świętego, tylko z dzieła pogańskiego prawnika Domicjusza Ulpiana "Iustitia est constans et perpetua voluntas ius suum cuique tribuere" (sprawiedliwość jest stałą i niezmienną wolą przyznania każdemu należnego mu prawa - Digesta: księga 1, tytuł 1, fragment 10, paragraf początkowy).
    "chrześcijanie wierzą że [Bóg] istnieje, czyli ich przekonanie jest na poziomie wiedzy na ten temat"
    Skoro wierzą to nie wiedzą i vice versa. Gdyby wiadomo było, że Bóg jest, to nie mógłby On być przedmiotem wiary.
    "przyjmujemy" może pisz w liczbie pojedynczej
    "do wspólnego równoprawnego używania i uczynił ich wszystkich równymi wobec siebie, a więc i równymi wobec siebie nawzajem"
    teorie egalitarne lepiej wysnuwać bez religijnych uzasadnień
    "Bóg dał tez ludziom kodeks sprawiedliwości, zwany potocznie Dekalogiem, który opiera się na tej podstawie. Z powyższego wynika, że ziemią nie wolno handlować"
    W którym miejscu Dekalog tak mówi?
    Zakaz handlu ziemią zabrzmiał jak cytat z Władymira Ilicza Uljanowa "частная собственность на землю отменяется навсегда" (prywatna własność ziemi zostaje zniesiona na zawsze)
    Co Komunia Święta ma z tym wspólnego?
    doceń 8
    0
   • Maluczki
    21.04.2017 10:06
    Dla jehowych ( którzy w Rosji są traktowani jako ekstremiści) to są rzeczy niepojęte.
    doceń 0
    0
   • Gość
    16.04.2018 19:45
    maluczki, jesteś w stanie odpowiedzieć bez powtarzania "jehowy"
    doceń 6
    0
 • Gość
  19.04.2017 07:07
  Czy oprócz ideologicznego zachłyśnięcia, pan Kalbarczyk, wie coś o ekonomii? Czy słyszał, że to nauka o gospodarowaniu? Czy zastanawiał się nad tym, skąd biorą się pieniądze w jego portfelu? Z tekstu nie wynika, aby rozumiał, że w gospodarce - o czym pisze nawet Jacek Żakowski - rozmawia się inaczej i na inne tematy, niż "wspólnota narodowa". Chyba, że na salonach pisowskich.
  doceń 16
 • Mateo
  19.04.2017 07:47
  Nie powinno to dziwić autora tekstu, gdyż PiS jest partią lewicową. Tak zresztą jak PO. W kwestiach gospodarczych obie siły zadłużają budżet państwa na poczet całego społeczeństwa, aby sfinansować tzw. wydatki socjalne, czyli inaczej rzecz ujmując "wydatki wyborcze". Tak jak robił to Gierek, czy Chavez. Czy taka polityka może trwać długo? Dopóki "ktoś" będzie chciał nam Polakom pożyczać, dopóty można tak ciągnąć, jednak nadejdzie taki dzień, gdy ten kto pożyczył odkryje karty i powie "Oddaj coś winien", a że nie będziemy w stanie tego oddać, to będzie trzeba oddać coś w zamian. Dzień kiedy RP przestanie wykonywać swoje zobowiązania wobec własnych obywateli zbliża się nieuchronnie. Proszę zauważyć, że w służbie cywilnej od 2009 r. zamrożone są płace (co oznacza, że nie są one waloryzowane), na marginesie proszę zauważyć, że członkowie służby cywilnej nie mogą strajkować, strajkować mogą natomiast nauczyciele i w tym samym czasie ich płace wzrosły o 50%.
  doceń 7
 • Gość
  19.04.2017 18:27
  W sferze gospodarki Żakowski ma socjalne poglądy, tak samo jak PiS. Co dziwnego, że krytykuje w tym względzie PO? Czyźby dla grona redakcyjnego GN szokującym jest fakt, że jedna gazeta może publikować ludzi o różnych poglądach?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji