Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • seitz
    20.12.2019 15:37
    Jeszcze trochę i zapoczątkowany wyjściem Wielkiej Brytanii rozpad Unii Europejskiej uznam za największe osiągnięcie Donalda Tuska.
    Jeszcze trochę walki Uni Europejskiej z suwerennością europejskich narodów i sprzyjania rosyjskiej hegemonii poprzez budowę Nord Streem II i okaże się, że większość, a nie tylko Brytyjczycy chcą się z Unii wyprowadzić.
    Wielka Brytania apelowałą o reformę, ale eurokrata Donald Tusk stanął po stronie nowoczesnej Unii w wersji Sorosa. Unii wynarodowionej. Za jego kadencji Unia sie rozpadła.
    • Anonim (konto usunięte)
      20.12.2019 16:22
      Zawsze "wina Tuska". Cóż dodać, możne jednak warto zrozumieć jak działa EU.
      doceń 13
  • Anonim (konto usunięte)
    20.12.2019 16:21
    Trójmorze było widać przy ostatnim temacie związanym z ekologią. A Polacy pewnie chcieliby być poza EU ale mieć dopłaty z EU i mieć swobodę podróżowania po EU.

    A i jeszcze jedno - naszym głównym partnerem handlowym są Niemcy i to dzięki wspólnemu rynkowi mamy dobrą koniunkturę. Wprowadzenie ceł, zamkniecie granic raczej pogorszy niż polepszy naszą gospodarkę.
    doceń 16
  • Dremor_
    20.12.2019 20:06
    Dremor_
    Proamerykańskie Trójmorze? Z wszystkich krajów regionu tylko Polska jest proamerykańska. Reszta jest proniemiecka, albo jak Węgry balansująca między Niemcami a Rosją.
    doceń 11
  • CSOG
    20.12.2019 22:45
    Moje uproszczone myślenie podpowiada mi wątpliwość dlaczego to Trójmorze musi być stawiane jako alternatywa dla UE. Czyżby nie dało się o nim pomyśleć poważnie jako o uzupełnieniu. Konsolidacja sił i interesów, coś na kształt silnej frakcji wewnątrz UE. Być może większość nastawionych sceptycznie wobec UE [nie wykluczone, że z powodu określonego rozkładu sił], widząc swoja pozycję wzmocnioną udziałem w silnej frakcji bardziej optymistycznie postrzegała by przyszłość swojego kraju w UE?
    • Dremor_
      20.12.2019 23:50
      Dremor_
      Do tego trzeba wspólnych interesów, których w regionie zwyczajnie nie ma. Kraje tzw. Trójmorza względnie zgadzają się tylko co do niechęci do uchodźców, poza tym wszystko inne je dzieli.
      doceń 9
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także