Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • podajnik
    14.05.2019 23:04
    Należy podchodzić z nieufnością do wszelkich akcji ekologów. Pamiętam liczne przypadki gdy blokowano budowę dróg, obwodnic, wycinki drzew. Ekolodzy odstępowali od blokady natychmiast po wpłaceniu na konto ich organizacji pokaźnej sumy na cele statutowe czyli walkę z kolejnymi wycinkami. W tym przypadku nie wiadomo kto płaci, ale wiadomo w czyim interesie jest przejście z węgla na gaz. Putin byłby szczęśliwy gdybyśmy wrócili do uzależnienia od gazu.
    Logika podpowiada, że wszystkie węglowodory składowe spalanego gazu również zawierają węgiel więc odejście od węgla kopalnego i przejście na gaz nie zmniejszy emisji CO2 i innych szkodliwych produktów spalania paliw kopalnych.
    doceń 2
  • Marcinek
    15.05.2019 09:27
    kiedy dyskusja o paleniu węglem brunatnym w Niemczech? o wypuszczaniu metanu w USA i Rosji? kiedy dyskusja o produkcji, przechowywaniu, magazynowaniu i utylizacji akumulatorów do samochodów elektrycznych? palenie węglem czy tym to pestka i tylko temat zastępczy
    doceń 3
  • oczywiste
    16.05.2019 11:53
    Ekolodzy i zieloni powinni być karani za działalnośc antypolską. Ale dziś ważniejsze są korniki i ropuchy niż ojczyzna.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także