Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ewangelia z komentarzem na każdy dzień

« » Marzec 2022
N P W Ś C P S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Czwartek 31 marca 2022

Czytania »

ks. Tomasz Koryciorz

|

GN 12/2022 Otwarte

Wierzymy cyfrom i słupkom, a Bogu mówimy "potwierdź"

J 5, 31-47

Jezus powiedział do Żydów:

«Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, świadectwo moje nie byłoby prawdziwe. Jest ktoś inny, kto wydaje świadectwo o Mnie; a wiem, że świadectwo, które o Mnie wydaje, jest prawdziwe.

Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem.

Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wypełnienia; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także Jego słowa, trwającego w was, bo wy nie uwierzyliście Temu, którego On posłał.

Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. Nie odbieram chwały od ludzi, ale poznałem was, że nie macie w sobie miłości Boga. Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył ktoś inny we własnym imieniu, to przyjęlibyście go. Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

Nie sądźcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. Gdybyście jednak wierzyli Mojżeszowi, to i Mnie wierzylibyście. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?»

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli? J 5,47

Ewangelia z komentarzem. Wierzymy cyfrom i słupkom, a Bogu mówimy "potwierdź"
Gość Niedzielny

Wierzymy prognozie pogody zapowiadanej na następny dzień po wieczornych wiadomościach. Wierzymy słowom ekspertów przepowiadających, co się wydarzy za tydzień lub miesiąc w kraju po drugiej stronie globu. Wierzymy wykresom i słupkom zapowiadającym spadki lub wzrosty w świecie ekonomii. Wierzymy wydrukowanym na papierze cyfrom mówiącym o pogorszeniu lub polepszeniu się stanu naszego zdrowia. Łatwiej nam uwierzyć w to, co przynosi ludzki intelekt i poznanie, niż w to, co przynosi nam Boże słowo. Powtarzamy Bogu: potwierdź, udowodnij, przekonaj. Zapominając, że najważniejsze jest świadectwo. Dla Jezusa to krzyż, śmierć i zmartwychwstanie. Znak wszechmocnej miłości Boga do człowieka.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google

 

Najnowsze w serwisie

Zapisane na później

Pobieranie listy