Nowy numer 08/2020 Archiwum
 • Anonim (konto usunięte)
  14.02.2020 10:56
  Drogi Redaktorze.
  Uzależnić może wszystko. Równie ciemna stronę ma np. czekolada, napoje słodzone, telewizja (z serialami w roli głównej lub, transmisjami sportowymi).
  Pojawiające się demonizowanie smartfonu wynika z braku wiedzy.

  Natomiast w szkołach co i owszem trzeba uczyć nie tyle o zagrożeniach, ale o pożytkach. Trzeba pokazywać, co można zrobić wykorzystując smartfon.
  A jeszcze jedno - prywatność to takie fajne określenie, ale dziś jej nie mamy. I to nie przez smartfony, ale choćby przez monitoring. Więc aby mieć poczucie prywatności trzeba wyłączyć cała elektronikę, wyjechać do jakiegoś głuchego lasu i go nie opuszczać. Bacząc przy tym na kamery monitoringu leśnego.
  doceń 1
 • snakeinweb
  14.02.2020 13:20
  Prywatność to nie jest "fajne określenie", lecz trudna do przeceniania wartość w randze podstawowych praw człowieka. Lekceważąc tego rodzaju wartości ułatwiamy proces ich tracenia oraz wplątywania się w sieci zniewolenia nowatorskich systemów totalitarnych, zarówno tych państwowych jak i współcześnie powstających korporacyjno-globalnych. Tak więc tych wartości należy troskliwie bronić a nie zbywać lekceważąco i się ich dobrowolnie pozbawiać.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji