Nowy numer 46/2019 Archiwum

Spadł deszcz łask

Przed miesiącem poprosili o modlitwę. Kapłani z Polski i z zagranicy dziękują i opowiadają o doświadczeniu modlitewnego wsparcia w trakcie akcji „Jesteście otoczeni”.

Duchowy parasol

Szczęść Boże w niedzielny poranek...
Mam nadzieję, że każdy z nas przeżył pierwsze dwa dni listopada 2019 r. w sposób sobie właściwy, znajdując chwilę na osobistą zadumę, refleksję i pamięć o naszych bliskich. Wiele osób w tych dniach odwiedza groby swoich bliskich, stawiając znicze, kwiaty oraz pamiętając o nich w modlitwie, co jest chyba największym darem dla zmarłych. Niech zatem kolejne dni i tygodnie upływają nam wszystkim pod kątem pamięci i modlitwy za zmarłych oraz właściwej refleksji nad naszym przemijaniem...

Myśląc o innych, pragnę odnieść się w tym momencie do wspaniałej akcji zatytułowanej „Jesteście otoczeni”, która objęła duchową opieką kapłanów. Jako jeden z nich, chcę przede wszystkim podziękować za taki rodzaj wsparcia, solidarności i pomocy. Jestem pod miłym wrażeniem październikowej inicjatywy, która z pewnością przyniesie błogosławione owoce nie tylko kapłanom, ale nam wszystkim, całemu społeczeństwu. Bóg bowiem posługuje się nami dla zbawienia świata i każdego człowieka.

Proszę zatem przyjąć najserdeczniejsze podziękowanie za ofiarowaną modlitwę za mnie, w moich  licznych intencjach i wszystkich kapłanów, którzy zostali włączeni pod „duchowy parasol” Twojej /Waszej modlitwy. Tak, kapłan jest zwyczajnym człowiekiem i mieszkańcem tego świata, ukazującym samego Boga poprzez sprawowanie sakramentów świętych i posługę Słowa. Niech Dobry Bóg będzie nagrodą dla Ciebie, Droga Siostro i Drogi Bracie, których imiona pozostają znane Bogu Jedynemu.

Dziękując za dotychczasową modlitwę w intencji kapłanów, ośmielam się prosić o dalsze duchowe wsparcie, gdyż zagrożeń i pokus tego świata jest wiele. Wierzę, że możemy stawać się mocni w walce ze złem za sprawą Tego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Wyrażając swoje podziękowanie za Twoje/Wasze modlitwy, pragnę również mocno podkreślić, iż jesteście obecni w moich modlitwach. Niech ta duchowa łączność zbliża nas do siebie, jako mieszkańców tej ziemi, jak i do naszego Boga. Amen.

Raz jeszcze Wielkie Bóg zapłać za zrealizowany projekt „JESTEŚCIE OTOCZENI” i moje szczere gratulacje pod adresem osób, które wpadły na taki pomysł. Życzę wszelkiego dobra dla każdego z Was, obfitości Bożych darów i łask, a Boże błogosławieństwo niech towarzyszy nam nieustannie w codziennej służbie na rzecz godności człowieka i budowania cywilizacji miłości XXI wieku. „Złożyłem w Bogu całą nadzieję, On schylił się nade mną i wysłuchał mego błagania...”.

Z darem wdzięczności, pamięci i modlitwy

ks. Roman SDB

Czytaj dalej na następnej stronie

« 1 2 3 4 5 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL