Nowy numer 11/2024 Archiwum

Sensacyjny sukces Bartłomieja Przedwojewskiego w Hiszpanii

Polak stanął na podium jednego z najbardziej prestiżowych biegów górskich świata - Zegama Aizkori. A był to jego debiut na takim dystansie!

Bartłomiej Przedwojewski jest objawieniem sezonu 2017 w biegach górskich. Zdobył w tym roku trzykrotnie mistrzostwo Polski - w różnych kategoriach - w tym bijąc rekord trasy ekstremalnego, tatrzańskiego Biegu Marduły. Ten 24-letni strażak z Wrocławia przebojem wdarł się do polskiej elity biegów trailowych.

Dziś Przedwojewski nie tylko wchodzi, ale wręcz wdziera się do elity międzynarodowej. W Hiszpanii zajął właśnie trzecie miejsce w niezwykle renomowanym i bardzo mocno obsadzonym biegu Zegama Aizkori, zaliczanym do cyklu Golden Trail Series. Polak finiszował z czasem 3:56:17, a na półmetku biegu był nawet drugi. Emocji dodaje fakt, że był to jego debiut na dystansie maratońskim.

Świetnie z trasą poradził sobie także drugi z naszych reprezentantów: Marcin Rzeszótko był 25. z wynikiem 4:23:37.