Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rząd Plus

Sukces rządu Beaty Szydło, który wyraża się m.in. w 45-procentowym poparciu dla PiS, wynika przede wszystkim z działań, które dają Polakom nadzieję na realizację swoich aspiracji.

Z okazji półmetka kadencji prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło przedstawili dokonania rządu oraz plany na przyszłość. Pani Premier za największy sukces uznała przywracanie Polakom równych szans, przede wszystkim dzięki programowi 500 Plus. Niewątpliwie jest to osiągnięcie rządu, dzięki któremu przejdzie on do historii. Choć program ten ma wymiar materialny, ale nie tylko. Chodzi o stworzenie warunków dla godnego życia rodzin i zaspokojenia ich aspiracji. Jeśli rodziny przez lata nie było stać na komputer dla dziecka, to z pewnością mogło ono czuć się gorsze, niż lepiej sytuowani rówieśnicy. 500 Plus dał możliwość, aby to zmienić.

Podobnie w wielu innych sferach, np. możliwość wyjazdu na wakacje, co zresztą tak rozdrażniło „elity" III RP. Rząd ma osiągnięcia w zwiększaniu podmiotowości zwykłych Polaków, m.in. poprzez politykę społeczną, która jest skierowana do tych, którzy nie korzystali z sukcesów gospodarczych naszego kraju po 1989 r., a więc zdecydowanej większości. Oprócz 500 Plus chodzi o takie rozwiązania jak leki dla seniorów, podniesienie stawki godzinowej oraz kwoty najniższej emerytury, przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego czy skuteczna walka z bezrobociem.

Oczywiście nie wszystkie obietnice zostały zrealizowane, np. zwiększenie kwoty wolnej od podatku, likwidacja NFZ czy program Mieszkanie Plus. Według zapowiedzi premier Szydło program Mieszkanie Plus ma być priorytetem rządu na następne dwa lata. Są też sprawy, które należy ocenić negatywnie, jak konflikty z prezydentem wokół sądownictwa i armii czy zjawisko nepotyzmu i kolesiostwa.

W wyborach parlamentarnych Zjednoczoną Prawicę poparło ponad 37,5 proc. wyborców. Teraz osiąga w sondażach 45 procent. Ten wzrost jest z pewnością efektem przywracania równych szans. Sukces obozu władzy wynika z tego, że dał Polakom nadzieję na realizację ich aspiracji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Tomek
  15.11.2017 07:32
  Sondaże to tylko sondaże. Prawdziwym sprawdzianem okażą się wybory samorządowe..
 • Vera
  15.11.2017 18:11
  Cóż, jednym na plus innym na minus, tj. głównie emerytom i rencistom po podwyżkach cen prawie wszystkiego
  doceń 2
 • passenger
  16.11.2017 09:49
  "nadzieja matką głupich" a np. w Rumunii mają wzrost gospodarczy ponad 8% dlatego, że zamiast koncentrować się na wydatkach socjalnych i populistycznych hasłach obniżyli podatki i zwyczajnie pozwolili swoim obywatelom samemu decydować o ich własnych pieniądzach. To jest właśnie dawanie równych szans w praktyce.
  doceń 0
 • janek
  16.11.2017 09:50
  Wazelina Plus?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama