Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kompromitacja Palikota

Wyrok sądu uznający, że obecność krzyża w Sejmie nie narusza swobody sumienia jest kompromitacją polityków Ruchu Palikota, którzy złożyli pozew w tej sprawie.

Obecność symbolu religijnego w przestrzeni publicznej, w tym w Sejmie, nie narusza swobody sumienia - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie i już na pierwszej rozprawie, jednomyślnie oddalił pozew siedmiu posłów Ruchu Palikota, którzy chcieli usunięcia krzyża z sali obrad plenarnych Sejmu. Uzasadnienie sądu jest miażdżące dla polityków Ruchu Palikota, na czele z ich liderem. Wynika z niego, że pozew posłów Ruchu Palikota nie miał prawnego uzasadnienia, a do tego, jak podkreśliła sędzina, był zaprzeczeniem haseł o tolerancji, które to ugrupowanie ma na sztandarze. Takie rozstrzygnięcie z góry było do przewidzenia, jednak politykom tej partii nie chodzi o przestrzeganie prawa, za nic też mają szacunek dla innych poglądów, im chodzi o wywołanie kolejnej awantury, dzięki której opinia publiczna zwróci uwagę na ich partię. Tyle, że, jak pokazują polityczne sondaże, Polacy mają już dość tej błazenady.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego

 

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także