Słowa Najważniejsze

Środa 29 listopada 2023

Czytania »

ks. Jerzy Szymik

|

29.11.2023 00:00 GN 47/2023 Otwarte

Przez naszą wytrwałość ocalasz nasze życie

Łk 21,12-19

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa.

Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

 

Ja dam wam wymowę i mądrość. Łk 21,15a

Ewangelia z komentarzem. Bóg nam wiele podarował. Nikogo nie stworzył bublem
Gość Niedzielny

Tak, spełnia się to stale, wloką nas przed namiestników. Sam też bywałem wleczony. Z powodu Ciebie, ostatecznie. Mówią: wyluzujcie, bez tego fundamentalistycznego zacięcia, prosimy, na razie prosimy. Trochę więcej sympatii dla naszej wspaniałej epoki, mniej pesymizmu, prosimy, ciągle jeszcze prosimy. Albo ostrzej: nienawistnicy życia godni są nienawiści. Albo i do skutku: nie ma wolności dla wrogów wolności.

Więc, Panie, włos z naszych głów spada i Twoją mocą nie spada zarazem. Taka jest prawda.

Bo przez naszą wytrwałość ocalasz nasze życie.