Słowa Najważniejsze

Poniedziałek 18 kwietnia 2022

Czytania »

Andrzej Macura

|

18.04.2022 00:00 Gość Niedzielny 15/2022 Otwarte

Niemożliwe stało się możliwe

Mt 28, 8-15

Gdy anioł przemówił do niewiast, one pośpiesznie oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i pobiegły oznajmić to Jego uczniom.

A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą».

Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdy spaliśmy. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu».

Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami, i trwa aż do dnia dzisiejszego.

A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: „Witajcie!”. One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon.
Mt 28,9

Ewangelia z komentarzem. Niemożliwe stało się możliwe
Gość Niedzielny

To był już koniec. Wszystko było stracone. Doświadczenie ludzkie wyraźnie przecież wskazuje: kto umarł, do życia już nie powraca. Tym razem jednak stało się inaczej. Gdy aniołowie w pustym grobie mówili: „Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał”, kobiety mogły nie dowierzać. Ale gdy Go zobaczyły z bliska, gdy oddając Mu pokłon, objęły Go za nogi, było już oczywiste, że niemożliwe stało się możliwe. On naprawdę powstał z martwych. Jak jasne i piękne nie byłoby nasze ziemskie życie, w końcu przychodzi czas bólu, łez; czas śmierci. Ale to nie jest ostateczny koniec człowieka. Dzięki Chrystusowi zmartwychwstaniemy. I w szczęściu, radości i pokoju będziemy żyli wiecznie. Z dobrym Bogiem i wszystkimi świętymi.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.