Słowa Najważniejsze

Piątek 3 grudnia 2021

Czytania »

Paweł Lis

|

03.12.2021 06:44 GN 47/2021 Otwarte

Wystarczy, że będziemy podążali za Jezusem

Mt 9, 27-31

Gdy Jezus przechodził, ruszyli za Nim dwaj niewidomi, którzy wołali głośno: «Ulituj się nad nami, Synu Dawida!» Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: «Wierzycie, że mogę to uczynić?» Oni odpowiedzieli Mu: «Tak, Panie!»

Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: «Według wiary waszej niech wam się stanie». I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: «Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie!» Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

Niewidomi przystąpili do Niego. Mt 9,28

2021 12 03 EWG Lis
Gość Niedzielny

Droga niewidomych wiodąca za Jezusem zapewne nie była łatwa. Nie jest wspomniane, aby ktoś im pomógł, nie mieli również psa przewodnika, a i posiadanie zwykłej laski jest wątpliwe. Kiedy przechodził Jezus, zapewne usłyszeli odgłosy dochodzące z tłumu, jakieś komentarze, no bo skąd mogliby wiedzieć, że przechodzi obok nich – byli niewidomi. Mimo to wstali i zaczęli podążać za Synem Dawida. Zapewne kosztowało ich to sporo wysiłku. Kiedy jesteśmy w ciemnościach, beznadziei lub zagubieniu, nie musimy widzieć i planować naszych kolejnych kroków. Wystarczy, że będziemy podążali za Jezusem Chrystusem.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google