Nowy numer 38/2022 Archiwum

Francja: Aresztowano 25 osób podejrzanych o podpalenia lasów i pól

Cztery spośród aresztowanych osób zostały już skazane, a sześć przebywa w areszcie - podała we wtorek francuska stacja telewizyjna BFM.

Od początku lata Francja boryka się z serią pożarów. Z powodu suszy i upałów zagrożone są wszystkie regiony kraju od Jury do Żyrondy, przez Maine-et-Loire i Ardeche. We wtorek ryzyko wzniecenia nowych pożarów zwiększają gwałtowne burze; w pięciu departamentach z tego powodu obowiązują alerty pogodowe.

W Ardeche 28 lipca mężczyzna aresztowany przez policję przyznał się, że spowodował wiele pożarów w regionie. W Herault również 28 lipca strażak-ochotnik przyznał się śledczym, że wzniecił kilka pożarów. Uzasadniając swoje działania powiadomił, że działał "w celu sprowokowania interwencji straży pożarnej, aby wyrwać się z opresyjnego środowiska rodzinnego" oraz z powodu "podniecenia, jakie wywołały w nim interwencje".

W weekend oddziały żandarmerii i straży zostały zmobilizowane, aby zapobiec wybuchowi nowych pożarów. Szczególnie na południowym zachodzie, w Żyrondzie i Landach, w Morbihan, Jurze i Drome. W Żyrondzie utworzono "pluton straży leśnej" złożony z funkcjonariuszy przemierzających las na rowerach.

Francję od soboty wspierają również polscy strażacy, chwaleni przez Francuzów za profesjonalizm i nowoczesny sprzęt gaśniczy.

Przeczytaj więcej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama