Nowy numer 37/2021 Archiwum

Moda czy konieczność?

Zakupy ubrań w sklepach z używanymi rzeczami to sposób na kreowanie swojego stylu, zabawa, konieczność czy może polowanie na wyjątkowe okazy?

Do niedawna kojarzyły się głównie z mało atrakcyjnymi sklepami z ogromną ilością ubrań, butów, torebek i innych tekstyliów używanych w domu (pościel, obrusy, firany itd.). Nieprzyjemny zapach i ogrom zgromadzonych rzeczy potrafił odstraszać potencjalnych klientów. Poza tym kupowanie w lumpeksach odbywało się zazwyczaj dyskretnie i uchodziło za czynność dość wstydliwą. Obecnie coraz więcej osób docenia kupowanie rzeczy z drugiej ręki, a ich wybór to efekt różnych postaw życiowych. Na wzór modnych na Zachodzie second-handów ze stylowymi ubraniami i u nas powstają tego typu miejsca. Można w nich znaleźć prawdziwe perełki za niewielkie pieniądze.

Dostępne jest 33% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 34/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Zobacz także