Nowy numer 49/2023 Archiwum

Domowe probiotyki

Flora bakteryjna odpowiada w organizmie za zdrowe jelita, co ma wpływ na naszą kondycję i odporność. Co ją wzmacnia, a co osłabia i jakie są tego skutki?

Każdy człowiek ma własny, wyjątkowy mikrobiom, czyli grupę mikroorganizmów zasiedlających przewód pokarmowy. Te, które znajdują się w jelitach, pełnią istotną funkcję w utrzymywaniu dobrej kondycji całego organizmu. Zaburzenie ich równowagi ma bezpośredni wpływ na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, a w dalszej perspektywie może być przyczyną wielu innych schorzeń.

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek