Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z doniczki na zdrowie

Kwiaty uprawiane na domowych parapetach najczęściej pełnią funkcję dekoracyjną. Niektóre z nich mogą jednak pomóc w różnych dolegliwościach czy infekcjach.

Zielone aranżacje we wnętrzach stają się coraz bardziej powszechne. Duży wybór roślin doniczkowych i różny stopień wymagań pielęgnacyjnych powodują, że zieloną oazę może sobie w domu stworzyć każdy. Nieważne, czy będzie to kolekcja kaktusów, sukulentów, egzotycznych odmian z końca świata, czy rośliny rodem z PRL-u, modne 40–50 lat temu, które teraz wracają do łask. Odpowiednio dobranym zestawem roślin i ich kompozycją można w ciekawy sposób podkreślić styl pomieszczenia. Miłym zwyczajem jest też wymienianie się szczepkami czy oddawanie znajomym okazów, które nam już się znudziły. Wśród tych modnych obecnie kwiatów doniczkowych są odmiany pożyteczne dla naszego zdrowia.

Dostępne jest 32% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 46/2020 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Zobacz także