Na Krakowskim Przedmieściu przed kościołem sióstr wizytek, na zbudowanej z drewnianych palet symbolicznej barykadzie, zawieszono rysunki przedstawiające kobiety walczące o wolną Warszawę. Jedna z nich ma na głowie hełm, druga czepek pielęgniarski, pozostałe różnią się od siebie właściwie tylko fryzurą. Na ich twarzach maluje się zawziętość, upór w dążeniu do celu. Portretom towarzyszy krótki cytat z wiersza Józefa Szczepańskiego: „Dziś idę walczyć, Mamo”.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








