Nowy numer 39/2020 Archiwum

5 myśli bł. Pier Giorgio Frassatiego na codzienność

Żyjący 100 lat temu Włoch jest doskonałym patronem na dzisiejsze czasy - w umiejętny sposób łączył głębokie życie duchowe, bycie dla najbardziej potrzebujących, pasję do gór i sportu oraz dążenie do własnego rozwoju.

Już za niespełna dwa tygodnie w Beskidzie Małym wystartuje drugi Górski Bieg Frassatiego - impreza organizowana przez Instytut Gość Media, której patronuje bł. Pier Giorgio Frassati. Dlaczego akurat on? Bo to postać niezwykła - ktoś, kto w niezwykły sposób potrafił żyć pełnią życia - z jednej strony czerpać z niego to, co najpiękniejsze, z drugiej całym sobą żyć przykazaniami miłości Boga i bliźniego. Piotr Jerzy od młodości angażował się w różnego rodzaju wspólnoty i stowarzyszenia religijne, wśród nich m.in. w Trzeci Zakon Dominikański, jednocześnie prowadząc intensywne życie towarzysko-sportowe wspinając się ze swoimi przyjaciółmi w Alpach. 

Był bardzo aktywny sportowo i społecznie. Szczególnie bliskie były mu wszelkie aktywności związane z górami. Mieszkał u stóp Alp i Alpy w zasadzie były dla niego domem. Wspinał się, jeździł na nartach, rowerze, bardzo dużo wędrował. Ta miłość do gór w połączeniu z głębokim życiem modlitwy doprowadziły młodego Frassatiego do założenia wspólnie z przyjaciółmi nieformalnego Stowarzyszenia Ciemnych Typów, którego celem było łączenie apostolatu modlitwy z aktywnością górską. 

Przygotowaliśmy dla Was 5 cytatów-myśli, którymi Pier Giorgio kierował się w swojej codzienności. To myśli, które każdy z nas może wprowadzić w życie. 

« 1 2 3 4 5 »

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL