Nowy numer 49/2023 Archiwum

Bardzo mocna obsada, nagrody i bogate pakiety – Górski Bieg Frassatiego już za trzy tygodnie

Choć ze względu na epidemiczne obostrzenia musieliśmy wprowadzić szereg zmian, to na trasie nie zabraknie niespodzianek.

Przygotowania do drugiej edycji rozgrywanego nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego w Beskidzie Małym Górskiego Biegu Frassatiego są już na ostatniej prostej. Bieg nagrodzony w minionym sezonie aż trzema statuetkami w plebiscycie „Złote Kozice” jest w tym roku rozgrywany jako zawody najwyższej kategorii „M” w Attiq Lidze Biegów Górskich.

Obsada zawodów jest też prawdziwie mistrzowska, bo już teraz na liście startowej znaleźć możemy takie biegaczki i takich biegaczy jak Anna Arseniuk (rekordzistka i ubiegłoroczna zwyciężczyni), Paulina Tracz, Anna Kącka, Anna Skalska, Beata Winiarczyk-Jadach, Urszula Paprocka czy Halina Gałuszka. Wśród panów o zwycięstwo powalczą m.in. Robert Faron, Kacper Kościelniak, Tomasz Kawik, Przemysław Sobczyk, Marcin Dyrlaga, Jacek Michulec, Marek Sokołowski, Daniel Żuchowski, Łukasz Tracz, Łukasz Flisiński, Paweł Klisz czy Rafał Jura. Na najszybszych pięciu zawodników i najszybsze pięć zawodniczek oraz na zwycięzców kategorii wiekowych czekają nagrody finansowe od 100 do 500 zł, a na wszystkich uczestników biegu bogate pakiety startowe z koszulką coolmax wyprodukowaną przez Attiq, piękne, odlewane medale, co najmniej dwa punkty regeneracyjne, niespodzianki na trasie i niezwykły finisz nad samym brzegiem jeziora, z widokiem na majestatyczną górę Żar.

Bardzo mocna obsada, nagrody i bogate pakiety – Górski Bieg Frassatiego już za trzy tygodnie

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią limit uczestników został ograniczony, a biegacze zostaną podzieleni na dwa biegi ze wspólną klasyfikacją na podstawie czasów netto. Start będzie odbywał się w formule indywidualnego startu interwałowego – co kilka sekund zawodnik. Trasa w porównaniu z poprzednią edycją została skrócona o około 500 m., a start przesunięty pod budynek Szkoły Podstawowej w Międzybrodziu Bialskim. Ograniczone zostanie też miasteczko biegowe na mecie zawodów i nie odbędą się w tym roku Dziecięce Biegi Frassatiego, a do strefy zawodów (strefa startu, punkty regeneracyjne) będą mogli wejść tylko zawodnicy i obsługa biegu. Jednak, że w zamian za to przygotujemy kilka dodatkowych niespodzianek na trasie. Już w piątek przed sobotnim startem zapraszamy na prezentację elity zawodów oraz spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Szczegóły już wkrótce pojawią się na fanpage’u facebookowym Górskiego Biegu Frassatiego.

26 września zapowiada się prawdziwe święto biegów górskich. Jeśli tego dnia wybierasz się na szlaki Beskidu Małego i będziesz w rejonie Magurki lub Czupla, to dodaj zawodnikom sił swoim dopingiem. Organizatorem Górskiego Biegu Frassatiego jest Instytut Gość Media – wydawca „Gościa Niedzielnego” i „Radia eM”, a energii biegaczom dodaj partner główny imprezy – Tauron.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama