Nowy numer 46/2019 Archiwum

Z młotkiem i pędzlem w dłoni

Tapicer, stolarz czy konserwator to typowo męskie zajęcia? Niekoniecznie. Wiele kobiet, odnawiając z pasją stare meble i przedmioty, wypuszcza ze swych pracowni prawdziwe dzieła sztuki.

Niejedna z kobiet ma swoje duże i małe pasje, na które znajduje czas po godzinach. Niezależnie od zasobów portfela poszukiwania mogą być owocne w prawie każdej dziedzinie. Dzięki możliwościom, które daje internet, wielu rzeczy nietrudno się nauczyć. Łatwiejsze jest też dzielenie się tym, co robimy, z innymi, a nawet zarobienie na sprzedaży gotowych produktów. Ostatnio bardzo modne i popularne wśród kobiet (nie tylko w Polsce) jest odnawianie starych mebli i przedmiotów dekoracyjnych czy użytkowych. Choć może się to wydawać niezbyt atrakcyjnym zajęciem, dziewczyny dzielące się swoją praktyczną wiedzą i efektami przemian staroci w unikatowe cacka, imponują.

Od DIY do malowanej szafy

Moda na rzeczy z duszą trwa, a dzięki wielu blogom i warsztatom jest dostępna dla zainteresowanych na wyciągnięcie ręki. Kiedy szukałam informacji na temat farb kryjących stare powierzchnie, natrafiłam na bloga odnawialnia.pl. Jego autorka dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat nadawania starym meblom nowego życia. Można tu znaleźć informacje dotyczące czyszczenia starych powłok, malowania i dekorowania czy zabezpieczania powierzchni nowo powstałych mebli. Wiedza autorki tego bloga – Małgorzaty Budzich – zaowocowała książką „Meble od nowa”, która w prosty sposób przeprowadza nowicjusza przez tajniki renowacji.

Dostępne jest 30% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji