Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bóg prosi, kołacze do naszych serc

Proście, a będzie Wam dane, szukajcie, a znajdziecie, kołaczcie, a otworzą Wam. Łk 11,9

Łk 11, 5-13

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

Proście, a będzie Wam dane, szukajcie, a znajdziecie, kołaczcie, a otworzą Wam. Łk 11,9

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Wiara wymaga zaangażowania. Nie tylko naszego w stosunku do Boga, ale też angażowania Jego i innych w nasze najważniejsze sprawy. Jeżeli mamy problemy, które nas przerastają, to warto zmierzyć się z nimi razem. Do tego namawia nas Bóg. On też nie działa w pojedynkę. Historie biblijne pokazują nam Boga, który szuka człowieka, by rozwiązywać najtrudniejsze sprawy. Boga, który prosi i nieraz kołacze do naszych serc. Nie bójmy się Go naśladować w takim działaniu. On daje nam instrukcje, jak postępować, by żyło nam się lepiej. Trzeba więc prosić o pomoc, szukać, angażować najbliższych i koniecznie angażować Boga, codziennie, najlepiej we wszystko.


Książka w promocyjnej cenie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL