Nowy numer 42/2019 Archiwum

Odejścia

Nie sądziłem, że doczekam czasów, gdy odejdą ci, którzy głosili mi przed laty Ewangelię. Gdybym opierał się na ich autorytecie, byłbym zdruzgotany. Spotkałem jednak Tego, o którym mi opowiadali. I to mi wystarczy.

Nie sądziłem, że doczekam czasów, gdy odejdą ci, którzy głosili mi przed laty Ewangelię. Gdybym opierał się na nich, na ich autorytecie byłbym zdruzgotany, ale ponieważ rozkochali mnie w Słowie i podprowadzili do spotkania Tego, którego „włosy są białe jak biała wełna, jak śnieg, a oczy jak płomień ognia” (Ap 1, 14), jestem spokojny.

Wierzę już „nie dzięki ich opowiadaniom, na własne bowiem uszy usłyszałem i jestem przekonany, że On prawdziwie jest Zbawicielem świata” (J 4, 42).

Nawet jeśli oni nie są posłuszni, Bóg nie zmieni decyzji. Przypieczętował ją krwią Tego, który - uniżając samego siebie - stał się posłusznym aż do śmierci.\

Jestem w najlepszych rękach na świecie. W miejscu, w którym „Anioł Pana zakłada obóz warowny”, w zamkniętym, zapieczętowanym ogrodzie, do którego klucz ma jedynie Ogrodnik. Jest we mnie Ten, który trzyma swym słowem cały wszechświat, który „śmieje się ze swych przeciwników” (Ps 2, 4).

Spotkałem Tego, który ma w sobie bezradność baranka i odwagę lwa. Jak mógłbym o tym nie opowiadać?

A ponieważ sam zapowiedział: „Przyjdę niebawem” (dla Niego tysiąc lat jest jak jeden dzień, więc od tej obietnicy minęły raptem dwa dni) nasłuchuję odgłosu Jego kroków. Wołam: „Przyjdź królestwo Twoje!”. Nie wiem, czy przyjdzie dziś wieczorem, czy za tysiąc lat. Tęsknię. Wystarczy mi widok Jego stóp. Nie jestem godzien, by podnieść głowę wyżej.

Nie słucham setek konferencji, których wspólnym mianownikiem jest lęk i refren: „nigdy nie było tak źle”. Otwieram Biblię i czytam, Komu „dana jest WSZELKA  władza”. Wiem, do Kogo należy zwycięstwo.

Przeczytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji