Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jaka pogoda w weekend? Będzie gorąco!

Po zimnym, wietrznym i deszczowym tygodniu w weekend czeka nas miła odmiana. Zmianie pogody towarzyszyć jednak będzie silny wiatr.

Choć po tygodniu, w którym w wielu miejscach w kraju huraganowe wiatry przyniosły opady zimnego deszczu, a nawet śniegu trudno w to uwierzyć, to w najbliższą niedzielę w wielu miejscach kraju temperatura po raz pierwszy w tym roku przekroczy... 20 st. C.! Zanim jednak tak się stanie czeka nas pochmurna i bardzo wietrzna sobota. 

Weekend zacznie się wietrznie, deszczowo i po prostu nieprzyjemnie. W sobotę meteorolodzy prognozują opady deszczu w całym kraju. O ile w Polsce centralnej, północnej i w znacznej mierze wschodniej będą to opady przelotne, o tyle na ścianie zachodniej i w południowej części kraju można spodziewać się intensywnych opadów. 

Nadchodzącej zmianie pogody będzie towarzyszył silny wiatr. Najmocniej wiało będzie na Śląsku i w Małopolsce (10 m/s) i  na Podkarpaciu (9m/s). Dla ośmiu województw przewidywane jest ostrzeżenie przed silnym wiatrem I stopnia. Zagrożone są tutaj województwa dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie i mazowieckie.

Temperatura nieco wzrośnie, ale nie będzie nas jeszcze rozpieszczała - na zachód od linii Wisły osiągnie maksymalnie 8-9 st. C. (z wyjątkiem terenów górskich, gdzie słupki termometrów wskażą ok 6 st. C.) , a im dalej na wschód, tym będzie niższa - do maksymalnie 5 st. C. w Białymstoku. Jeszcze zimniej będzie w górach - w Zakopanem 2 st. i opady deszczu ze śniegiem, a wyżej w górach śniegu.

Diametralnie inna aura będzie nam towarzyszyć w niedzielę. W całym kraju można spodziewać się słońca (zdecydowanie więcej na południu), najzimniej będzie na Suwalszczyźnie (11 st. C.) i na Wybrzeżu, jednak nawet tutaj można się spodziewać temperatury między 13 a 16 st. C. 

Im bardziej na południe, tym cieplej. Tegoroczne rekordy ciepła powinny paść w Katowicach i Krakowie, gdzie prognozowana jest temperatura maksymalna 21 st. C. Również w Opolu termometry mogą wskazać 20 st. Chociaż nadal będzie wietrznie, to siła podmuchów znacznie osłabnie w porównaniu z sobotą.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL