Nowy numer 42/2019 Archiwum

Akcja na młodych

Myśl wyrachowana: Od dorosłych zależy, czy „młodzieży chowanie” nie będzie oznaczało jej duchowego pogrzebu.

Przed rokiem w jednej ze szkół średnich w moim mieście była afera z chłopakiem, który został usunięty z placówki, bo nie chodził na zajęcia. Szkoła musiała mu więc podziękować, bo po prostu nie miała innego wyjścia. Na to tylko czekali homopropagandziści, którzy zrobili z tego przypadku przykład polskiej nietolerancji, nienawiści wynikającej ze stereotypów płciowych itede, itepe.

„Przestałam chodzić na zajęcia, nie mogłam już znieść tych szykan” – żalił się potem usunięty chłopak jednemu z lewicowych portali. Szykany polegały na tym, że uczniowie i nauczyciele go „ośmieszali”, zwracając się do niego w rodzaju męskim, a on chciał, żeby go nazywać Magda. Co tam, że chłopak po prostu był facetem i tak też miał w dokumentach. Ale w swoich roszczeniach poszedł dalej – zażądał możliwości korzystania z toalety dziewczyn. Dyrekcja nie mogła się na to zgodzić, ale udostępniła mu klucz do WC dla nauczycieli. Jak widać, nauczyciele wykazali się anielską cierpliwością, a koledzy też, bo „Magda” jakoś nie znalazł żadnych prawdziwych dyskryminacyjnych konkretów, o które mógłby kogokolwiek oskarżyć. To jednak nie wystarczyło, bo uczeń ciągle był „szykanowany” swoim prawdziwym imieniem.

Na zdrowy rozum chłopak sam sobie zawinił. Ale o zdrowy rozum trudno, gdy do roboty biorą się lewicowi inżynierowie społeczni. Ludzie mają w „osobach LGBTQI” widzieć wyłącznie ofiary i w związku z tym brać je wyłącznie w obronę. Najważniejsze jest w tej strategii, nie bez racji, „młodzieży chowanie”. Wiadomo, że gdy się małolatom ustawi myślenie, to prawdopodobnie będą nim „trącić” aż do grobowej deski. Stąd wszelkie najazdy na szkoły z namolną, deprawującą indoktrynacją. To na tej fali w ostatni piątek października rozległo się wielkie halo wokół akcji „tęczowy piątek”. Mówiono, że włączyło się w nią 211 szkół. Wydarzenie zorganizowała Kampania Przeciw Homofobii, która wyjaśniła TVP Info, że chce w ten sposób sprawić, aby „młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich”.

A co, w szkole nie ma miejsca dla jakiegoś dziecka? Jest dla wszystkich, dla każdej dziewczynki i każdego chłopca. A jeśli ktoś się w tym nie mieści, to może problem jest w nim? Tyle że coraz trudniej takim osobom pomóc, bo homoideolodzy zrobili z zaburzeń najwyższy objaw zdrowia i zakazują nawet to kwestionować, a co dopiero leczyć.

W Polsce jednak nie musimy się z tym zgadzać. Zwłaszcza rodzice, którzy mają prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Aby je zabezpieczyć, dobrze będzie złożyć na ręce dyrekcji rodzicielskie oświadczenie (na przykład ze strony Ordo Iuris), wykluczające udział naszych dzieci w rozmaitych tęczowych, czarnych czy innych indoktrynacjach.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji