Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czysty gabinet, czyste leczenie

Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia groźnymi bakteriami – mówi doktor n. med. Marcin Wieliński – prezes Europejskiego Stowarzyszenia Czyste Leczenie, chirurg stomatologiczny.

Tomasz Rożek: Współtworzył Pan nowe standardy czystości w gabinetach, bo uznał Pan, że te, które obowiązują, są niewystarczające?

Dr Marcin Wieliński: Standardy, prawo, które w Polsce obowiązuje, nie wymagają w tym względzie korekt. Gorzej jest z praktyką. Zastosowanie opracowanych przez nas procedur może znacznie ograniczyć ryzyko zakażenia szpitalnego w gabinecie dentystycznym, spowodowanego krwiopochodnymi patogenami, tj. HCV, HBV i HIV, a także prątkami gruźlicy, meningokokami, gronkowcem, paciorkowcem i w obecnych czasach niebezpieczną bakterią Klebsiella pneumoniae.

Dlaczego zainteresował się Pan tematem polepszania procedur?

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji