Nowy numer 21/2018 Archiwum

Opozycja słyszy głosy

Liderzy opozycji mają być rzekomo inwigilowani. Tylko kto chciałby podsłuchiwać takiego Ryszarda Petru?

„Gazeta Wyborcza” po raz kolejny postanowiła podać swoim czytelnikom kotlet, który już za pierwszym razem był nieświeży. Gazeta ta jeszcze raz alarmuje, że służby państwowe miałyby podsłuchiwać m.in. Ryszarda Petru. Tylko, że lider Nowoczesnej nic ważnego już od dawna (jeśli nie od zawsze) nie ma do powiedzenia. Dlaczego miałaby więc go podsłuchiwać poważna instytucja, zajmująca się naszym bezpieczeństwem?

Spora część opozycji, której „Gazeta Wyborcza” jest tylko elementem, popada w stan mogący przypominać paranoję. Do tego stopnia, że rutynowe działania panów policjantów zaczynają już mylić się jej z działaniami „państwa policyjnego”. Że każda utrata pracy przez rodzinę lub znajomego platformowego królika myli im się z „czystkami politycznymi”. A brak rządowych pieniędzy dla „Gazety Wyborczej” myli im się z zamachem na wolność słowa.

Stan opozycji przypomina chyba tylko stan urzędników Komisji Europejskiej. Widzą oni w różnym wieku emerytalnym sędziów i sędzin w Polsce zamach na niezależność sądownictwa w naszym kraju. Szkoda tylko, że nie widzą związku między islamistyczną indoktrynacją muzułmańskiej młodzieży w Europie a rosnącą ilością zamachów terrorystycznych. Albo związku pomiędzy kontynuacją tej samej polityki ekonomicznej, a utrzymującym się kryzysem gospodarczym w Unii Europejskiej.

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  23.08.2017 15:50
  Wygląda mi to na plagiat tekstu Urbana czy Machejka z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych
  doceń 3
 • Gośćstary
  23.08.2017 17:03
  Jakoś za poprzednich rządów nikt opzycji nie podsłuchiwał, chociaż ta chciała. Gdyby podsłuchiwał, to by wyborów nie przegrał !
  doceń 1
 • Gość
  23.08.2017 17:49
  Opozycja? To my mamy w Polsce jakąś opozycję poza Kukizem i PSL? Reszty nawet podsłuchiwać nie warto, patrząc na to jakie głupoty w mediach wygadują.
  doceń 2
 • Gość
  24.08.2017 07:38
  Redaktor taki zdziwiony a przecież ludzi z dzisiejszej opozycji inwigilowano jeszcze przed wyborami... kto i po co? I kto na tym skorzystał?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.