Nowy numer 44/2020 Archiwum

Łagodne przejście

Płyta zespołu „Dobre ludzie”, w którym śpiewa nasz redakcyjny kolega, już w sklepach.

Stylistycznie zróżnicowany, łagodny, poetycki i...rzucający wyzwanie tym, którzy lubią proste klasyfikacje i wyraźnie opisane szufladki. Taki jest pierwszy krążek zespołu Dobre ludzie, który tworzą muzykujący poeta i nasz redakcyjny kolega, dziennikarz Szymon Babuchowski, gitarzysta fingerstyle Patryk Filipowicz oraz basista Jacek Raciborski.

– To poezja najczystszej próby, a jednak nie znajdziemy tu typowego dla Krainy Łagodnych zestawu przewidywalnych do bólu rozwiązań – pisał o albumie „Łagodne przejście” na łamach „Gościa” Marcin Jakimowicz.

Choć to pierwszy album zespołu „Dobre ludzie”, słowo debiut jest tu zdecydowanie nie na miejscu.

– Ten album jest naturalną konsekwencją tego, co robiliśmy przez kilkanaście lat muzykowania – mówią muzycy. Ich ambicją jest tworzenie nowej jakości piosenki poetyckiej, łączącej niebanalne teksty z nowoczesnymi brzmieniami.

– Szkice niektórych utworów rodziły się w formacjach, w których graliśmy poprzednio. Stopniowo obrastały jednak kolejnymi warstwami, niczym drzewo, na którym słoje wyznaczają upływ czasu – mówią Dobre Ludzie.

Jak „Dobre ludzie” brzmią na żywo? Najlepiej sprawdzić samemu! Więcej informacji o zespole i najbliższych koncertach na www.dobreludzie.pl. 

 

DOBRE LUDZIE Nowy Rok (2015)
Dobre Ludzie

DOBRE LUDZIE Kiedy otwieram oczy
Dobre Ludzie

« 1 »

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także