Nowy numer 2/2021 Archiwum

Najlepsze i najgorsze polskie schroniska górskie

Gdzie w wakacje warto się zatrzymać i które miejsca najlepiej omijać szerokim łukiem? Przedstawiamy najlepsze i najgorsze schroniska górskie w Polsce wg. rankinku "NPM".

Najlepsze i najgorsze polskie schroniska górskie   Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach zajęło w tegorocznym rankingu 17 miejsce Wojciech Teister Już po raz trzeci miesięcznik "NPM" przygotował jedyny w swoim rodzaju ranking schronisk górskich w Polsce. Testerzy jednego z najpopularniejszych magazynów górskich odwiedzili dwukrotnie (zimą i latem) każdy spośród 66 sklasyfikowanych schronisk. Przychodzili incognito, jako zwykli turyści, dzięki czemu mogli przekonać się jak wygląda na co dzień jakość usług w danym obiekcie. Ocenie poddano następujące kryteria: wyżywienie (menu i możliwość przygotowania własnych posiłków), noclegi (stan pokojów, ogrzewanie, dostępność schroniska w nocy), warunki sanitarne (toalety, prysznice, suszarnia, ciepła woda) i atmosfera (kryterium najmniej obiektywne - uprzejmość obsługi, "górski" klimat, łatwość komtaktu z obiektem poprzez teleon czy internet etc.). 

Prezentujemy 5 najlepszych i 5 najgorszych schronisk w III edycji rankingu "NPM".

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także