Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Najlepsze i najgorsze polskie schroniska górskie

Gdzie w wakacje warto się zatrzymać i które miejsca najlepiej omijać szerokim łukiem? Przedstawiamy najlepsze i najgorsze schroniska górskie w Polsce wg. rankinku "NPM".

Najlepsze i najgorsze polskie schroniska górskie   Chatka Puchatka silar / CC-SA 3.0 Miejsca w pierwszej dziesiątce zdybyły też schroniska na Skrzycznem (Beskid Śląski), Bacówka na Rycerzowej, schronisko na Hali Miziowej (Beskid Żywiecki), schronisko na Szyndzielni (Beskid Śląski) i obiekty na Przełęczy Przegibek oraz Hali Krupowej (oba Beskid Żywiecki).

Wśród najniżej ocenionych schronisk dominują obiekty karkonoskie i bieszczadzkie. Ich największe problemy to brak troski o czystość pokoi, brak wody (Chatka Puchatka), niemiła obsługa czy lekceważenie gości (schronisko na Przełęczy Okraj, Chatka Puchatka), zamykanie budynku na noc, co uniemożliwia nocleg zbłąkanym turystom (Przełęcz Okraj, schronisko na Kudłaczach), fatalny stan toalet (schronisko na Hali Szrenickiej, Chatka Puchatka, Kremenaros w Ustrzykach Górnych).

Cały ranking ze szczegółowymi danymi schronisk dostępny w sierpniowym numerze miesięcznika "NPM".

« 3 4 5 6 7 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera