saint2a.jpg

Święci

Poszukiwany święty

Poszedł z butami do nieba - tak mówi się o człowieku, który pewnie nigdy nie zostanie kanonizowanym świętym, ale w przeświadczeniu wielu był i jest święty. Jeśli spotkałeś kogoś takiego, napisz o tym do nas. Może to był to ktoś z rodziny? Ksiądz? Nauczyciel? Krawiec z pobliskiego warsztatu?

Takie wspomnienia, świadectwa, biografie (najlepiej ze zdjęciami) będziemy publikowali na gosc.pl, tworząc naszą własną, „gościową” księgę „Żywotów świętych”. Warto będzie ją przeczytać, bo - jak pisze w GN Marcin Jakimowicz - święci to ci, którzy odsłaniają nam Boga. Podobna akcja z powodzeniem prowadzona jest obecnie na Filipinach.

Kto wie, może prosty list do redakcji będzie początkiem procesu beatyfikacyjnego?

Zapraszamy więc naszych Czytelników do podzielenia się z innymi własnym doświadczeniem spotkania świętych. Swoje świadectwa przyślijcie do redakcji: ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice, z dopiskiem: ŚWIĘCI lub e-mailem: swiadectwo@gosc.pl – w temacie wiadomości proszę wpisać: ŚWIĘCI.

Reklama

Najnowszy numer

Nowy numer 3/2021

24 stycznia 2021

Komu warto wierzyć?

Ktoś lubi zapach świeżego druku – książki albo gazety? Nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu wyznania, ale przyznam się, że lubię... wąchać książki. Takie świeże, jeszcze przez nikogo nie otwarte. Zapach gazet też lubiłem wdychać, ale wiadomo... to jeszcze mniej bezpieczne, a w dobie koronawirusa lepiej o tym nawet nie myśleć.

Więcej w Artykuł