Nowy numer 13/2024 Archiwum

Czas na "Czas..."

W kwietniu rozpoczęły się zdjęcia do drugiej serii emitowanego w TVP 2 serialu „Czas honoru”, będącego swoistą odtrutką na nieustannie pokazywaną w telewizji „Stawkę większą niż życie”. Serial cieszył się znaczną popularnością, w niedzielne wieczory gromadził przed telewizorami prawie trzy miliony widzów.

W drugiej części widzowie poznają dalsze losy głównych bohaterów: Bronka, Janka, Michała, Władka oraz ich najbliższych. Scenariusz przewiduje, że pełna napięcia akcja obejmować będzie m.in. aresztowanie Wandy, skomplikowaną grę wywiadów, napad na niemiecki bank i pracę podziemnej radiostacji. To wszystko na tle codziennego życia okupowanej Warszawy.

Oprócz dotychczasowych bohaterów, w serialu pojawią się nowe postaci. Jedna z nich to Lars Rainer, oficer gestapo i były nadinspektor Interpolu, międzynarodowej policji kryminalnej. Przyjeżdża z Berlina na miej-sce rannego Kellera z nowymi planami rozpracowania podziemia w Polsce. W roli Rainera występuje Piotr Adamczyk. „Doktor” w interpretacji Daniela Olbrychskiego to stary znajomy Marii i Czesława Konarskich, kadrowy oficer Wojska Polskiego.


Obejmuje dowództwo spektakularnej akcji bojowej, w której uczestniczą Władek, Michał, Bronek i Janek. Zdjęcia, które potrwają do połowy lipca, rozpoczęły się od sceny, w której Helena (Ewa Wencel) dowiaduje się, że jej córka Wanda (Maja Ostaszewska) znalazła się na Pawiaku. 13-odcinkowy serial reżyserują Michał Rosa, autor głośnej „Rysy”, i Michał Kwieciński, reżyser „Jutro idziemy do kina” i producent „Katynia”. Pierwszy odcinek zobaczymy w TVP 2 we wrześniu.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza