Nowy numer 27/2020 Archiwum
 • Obywatel
  08.08.2012 09:21
  to osobiste odczucia naczelnego telewizji Razem.tv, Mateusza Dzieduszyckiego. Sam fakt, że może bez przeszkód i obaw mówić co chce, świadczy o tym, że demokracja ma się dobrze. Bo nawet jeżeli policja popełniła błąd, to nie powód, by twierdzić, że dryfujemy w kierunku państwa policyjnego.

  Niezależnie od tego, trzeba wyjaśnić wszystkie okoliczności, łącznie z tym, czy wystawa miała zgodę na bycie w tym miejscu ? Osobiście nie pchałbym sie tam, gdzie mnie nie chcą, chyba, że chodzi o zadymę i rozgłos.
  • Miro
   08.08.2012 10:36
   "to osobiste odczucia naczelnego telewizji Razem.tv" - tak samo Twoje pisanie jest nic nie znaczącą subiektywną jednostkową oceną.Byłeś tam??

   "Niezależnie od tego, trzeba wyjaśnić wszystkie okoliczności" - pewnie wiesz że wystawa była zatrzymywana wiele razy i nigdy Sąd nie znalazł motywu do oskarżenia.Myślę więc ze kolejną akcję policji można uznać za nękanie i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

   "nie pchałbym sie tam, gdzie mnie nie chcą"- tak najlepiej wystawę zrobić w zakrystii.Pan Jezus nie powinien chodzić do Jerozolimy-bo Go nie chcieli.
   • hub381
    08.08.2012 11:19
    hub381

    Jeżeli nie mieli zezwolenia-więc dlaczego pchają się"pod afisz"?
    doceń 0
    0
   • Obywatel
    08.08.2012 11:22
    @ Miro,

    ocena, czy w Polsce mamy demokrację nie jest zależna od tego, czy ktoś był na tej wystawie, czy nie. Z powodu jednostkowego zdarzenia nie może twierdzić, że zmienił się ustrój albo, że jest zagrożony.
    Taka wystawę można zrobić w każdej szkolnej auli, nie trzeba epatować tymi treściami na zewnątrz. Nadto nie znasz Miro Ewangelii, bo przecież Jerozolima uwielbiała Jezusa, śpiewając Mu hosanna, na kilka dni przed śmiercią.
    doceń 0
    0
  • o różnych obrońcach
   08.08.2012 15:21
   Są to ludzie nawiedzeni, gdzie marzy im się utopijny ustrój, w którym wszystcy ludzie będą się kierowali ku centrum "idei nie z tej ziemi" z jakimś niebotycznym i nieomylnym guru, najlepiej kościelnym mającym opiekę boską. A jego "dzieła" i wypowiedzi będą analizowane na różne sposoby.
   Takie próby już były w przeszłości i przyniosły fatalne skutki.
   Nawiedzeni obrońcy "życia", komórek jako ludzi etc. chcą w kraju zaznaczać swoje terytorium wszędzie gdzie się da, epatując drastycznością, aby ludzie "zrozumieli".
   Myślę, że to są osobonicy nie mający nic pożytecznego do roboty, bo w innych sprawach, być może osobistych, nie sprawdzili się.
   Niech się produkują w swoich środowiskach - religijnych, aby szlifować ich sumenia.
   doceń 0
 • Piotr Olszewski
  08.08.2012 11:34
  Bardzo wygodnie Obywatelu. "Osobiście" to policjancji zdecydowali że pikietujących nie chcą (tylko czy mieli do tego prawo?).

  Pan Obywatel, jak coś mu nie pasuje, to zdje się jednak artykułuje ludziom odpowiedzialnym (za stworzenie sytuacji, nie pasującej Obywatelowi), co mu nie pasuje i pewnie czyni to niezależnie od tego czy adresat chce czy nie chce tego słuchać. Ale inni to (jak Pan sugeruje) lepiej niech tak nie robią ("nie pchają się tam, gdzie ich nie chcą").
  Prawda zwykle pcha się tam, gzie jej nie chcą, bo nasza ludzka słabość sprawia, że prawda zawsze jest mniej wygodna niż kłamstwo i ułuda. Ale widać Pan Obywatel woli zamknąć komuś usta, żeby szlachetnie obronić go przed tymi co go nie chcą słuchać.
  A jam gdzieś demokrację dla samej demokracji. W naszej nie mam żadnego wpływu na to, że moje pieniądze idą na zabezpieczenie imprezy, na którą płacić nie chcę i na takich funkcjonariuszy, którzy podczas tejże imprezy uzurpują sobie prawo do decydowania o tym, czy można mówić o dramacie zabijania nienarodzonych dzieci czy nie! Gardzę też demokracją, która większością stanowi prawa pozwalające zabijać absolutnie bezbronnych i niewinnych.
  "Żryjmy g...o! Miliony much nie mogą się mylić"

  • Obywatel
   08.08.2012 12:34
   @ Piotr Olszewski,

   Rozumiem, że twoje wyobrażenie demokracji, to ustrój wszelkiej szczęśliwości, gdzie nie ma żadnej przemocy, a ludzie są wyłacznie dobrzy. To także ustrój w którym każdy z nas, wyraża osobistą zgodę na co chce przeznaczyć swoje podatki i czy w ogóle chce je płacić. To ustrój w którym nie ma ludzkich problemów, a wszystko jest czarno-białe.

   Moim zdaniem to jest dopiero wygodnictwo i zwalanie wszelkiej odpowiedzialności za rozstrzyganie ludzkich spraw na jakiś utopijny ustrój. Jak ci się taka demokracja marzy, to proszę założyć ją na bezludnej wyspie od podstaw. Piętaszek na Premiera.

   A twoje końcowe motto świadczy o tobie.
   • wania
    08.08.2012 15:18
    @Obywatel - zabawne ale ty zupełnie nie rozumiesz co oznacza słowo demokracja.

    Ludzie mają prawo się spierać i pokazywać własne racje a Państwo nie może im w tym przeszkadzać. Jeśli nie robią nic nielegalnego a ProLife NIE ROBI NIC NIELEGALNEGO to przedstawiciele Państwa nie mogą ograniczać swobody wypowiedzi. Na tym polega demokracja.

    Ale oczywiście w postkomunistycznej społeczności są jednostki które zupełnie nie rozumieją tych prostych zasad i nie potrafią sobie wyobrazić, że nie mają nad sobą aparatczyka który mówi im co mają robić. Takiego słoneczka w telewizji bredzącego o zielonej wyspie gdy kraj zmierza ku rafom kryzysu.

    Obywatelu - wypełnij treścią Twój nik bo na razie jest jak miedź brzęcząca.

    doceń 1
    0
   • Obywatel
    09.08.2012 12:43
    Wania, Waniuszka,

    no właśnie toczy się spór, który chyba sąd rozstrzygnie, czy ta wystawa była legalna.
    Poza tym jestem tego samego zdania, co Livka, i sądzę, że pokazywanie szczątków człowieka publicznie nie jest chyba dobrym obyczajem, niezależnie od wagi sprawy której dotyczą. Bo demokracja nie oznacza "robta co chceta", tylko zgodnie z prawem.
    doceń 0
    0
 • Maluczki
  08.08.2012 15:55
  Trzeba zrobić donos na Sikorskiego i Tuska do Brukseli, za wprowadzanie totalitaryzmu w Polsce!
  doceń 0
 • ser żółty
  08.08.2012 16:32
  Demokrację w naszym kraju już wcześniej zaczęła zwijać ekipa PO pod wodzą feldwebla Tuska.To Bladźforma doprowadza do niszczenia tej i tak słabej demokracji w Polsce.Czemuż to pojawienie się jakiegoś głupka tzw motyla na procesji Bożego Ciała było sztuką,a pokaz plakatu antyaborcyjnego stał się przestępstwem wymagającym interwencji policji?RODACY POLACY !!! Jak nie pogonimy tego drania Tuska z całą! PO,to nigdy nie będzie u nas dobrze i ta ekipa Bladźformy nas zgnoi.Powiemy wreszcie :DOSYĆ?
  doceń 0
 • BIGJI1
  08.08.2012 18:19
  Demokracja jest ciąg dalszy rewolucji francuskiej, jeszcze ciekawa rzecz skarzyc Sikorskiego i Tuska do unii, jakby unia deska ratunkowa dla katolików skąd się biorą takie mądre rozwiązanie. Bogu dzięki że w kościele nie ma demokracji.
  doceń 3
 • livka
  08.08.2012 21:27
  Z całym szacunkiem dla inicjatorów plakatowej akcji. Wydaje mi się, że nie do końca została dobrze zaplanowana. Osobiście jestem wielką przeciwniczką wszelakiej przemocy. Jednak nigdy bym nie wpadła na pomysł, by przeciwko swobodnemu dostępowi do broni protestować przykładowo za pomocą zdjęć ofiar z wyspy Utoya. Zresztą gdybym została zamordowana, też nie chciałabym by moje zmasakrowane szczątki wystawiać na widok publiczny. Rozumiem wyższość celu. Jednak jeśli człowieka traktujemy jak człowieka już od poczęcia, to dlaczego prezentujemy jego doczesne szczątki w miejscach publicznych? Myślę, że anonimowość tych dzieci nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem. Wyższość celu, też wszystkiego nie załatwia.
  Zapewne, gdyby moje otoczenie (miasto, ulicę) oplakatowano w ten sposób, też bym protestowała. Wystarczającą traumę miał mój syn, gdy dowiedział się, że są matki, które nie chcą urodzić własnych dzieci. Nie wyobrażam sobie, jak zareagowałby na widok zmasakrowanego dziecka.
  Uważam, że zadbać należy też o uczucia matek (i ojców), które straciły ciążę w niezawiniony sposób. Zabieg usuwania martwego zarodka odbywa się tymi samymi metodami, jak zabieg usunięcia niechcianej ciąży. Więc dla matek dzieci poronionych, taki widok jest szczególnie bolesnym doświadczeniem.
  Zatem jestem całym sercem za tą akcją. Jednak winna odbywać się w inny sposób. Może wyplakatować cały Sejm? Albo kliniki aborcyjne? Może wydać foldery promujące życie dla posłów i senatorów? Dla matek, które rozważają aborcję? Jestem na tak! Jednak z treściami należy docierać do osób dorosłych w sposób bardziej subtelny. Strefa publiczna nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem!
  • Matka
   22.08.2012 23:30
   To, że Twoje dziecko przeżyło traumę, odpowiednio świadczy tylko o Tobie. Moje dziecko nie przeżyło takiej traumy na taką wiadomość. Natomiast co do matek i ojców, którzy stracili swoje dzieci w sposób przez nich niezawiniony, to ja i mój mąż należymy do nich, i nie mamy traumy z powodu tych zdjęć, bo nasze maleństwa zmarły samoistnie, a te z plakatów zostały zamordowane przez własne matki i na tym polega różnica. Jeśli te plakaty powodują u kogoś traumę i powrót negatywnych wspomnień to jedynie u kobiet po aborcji i aborcjonistów. Zresztą kobiety po aborcji i bez tego mają traumę. Uważam, że każdy powinien wiedzieć jak wygląda aborcja, bo mamy XXI wiek, a kobietom wmawia się, że poczęte dziecko to nie człowiek, tylko zlepek komórek itp. Czas pokazać prawdę ludziom, bo w szkole za komuny ich tego nie nauczono. A jak ich nie nauczono to skąd mają czerpać wiedzę, żeby uczyć szacunku do życia swoje dzieci? Bo chyba nie z ekshibicjonistycznych zwierzeń pani Środy.
   doceń 0
 • Maxim
  09.08.2012 02:48
  Niech się nie pchają z tymi plakatami tam gdzie ich nie chcą to nie będzie problemów.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama