Nowy Numer 38/2019 Archiwum
 • snakeinweb
  10.09.2019 15:04
  Film o polskiej maga-dennej polityce musi być niejako z natury denny. To już komuna chyba zasługiwała na większy artystyczny szacunek. Komuna to był przynajmniej jakiś dziejowy dramat, a 2-3 milionowa partia rządząca była dla narodu chociaż trochę reprezentatywna. Dziś jakaś 50-100 tysięczna kasta wyalienowanych dziennikarzy i polityków urządza jakąś nędzną szmirę w medialnych studiach pozorując politykę.

  Niech się tam sami na górze wybierają. Ja w farsie wyborczej nie będę brał udziału. Tak długo, jak bezpartyjni nie uzyskają praw wyborczych (prawo kandydowania, wybieralności i wolnego wybierania)
  doceń 2
 • GośćMaciej
  12.09.2019 00:36
  Recenzent jest bardzo krytyczny wobec filmu. Tak bardzo, że nie napisał o nim ani jednego dobrego słowa – jego zdaniem wszystko jest złe. Oglądałem film, wydał mi się dziełem niewybitnym, przeciętnym, przy tym przerysowanym. Można mu wiele zarzucić. Ale na pewno film ten ma również swoje lepsze strony i lepsze momenty. Niektóre sceny są skonstruowane pomysłowo i/lub zabawnie, niektóre pozostawiają jakąś refleksję. W filmie występuje co najmniej kilkoro znanych, cenionych aktorów i grają naprawdę dobrze. Trudno więc udawać, że nie ma w nim niczego dobrego – a jednak Recenzentowi się udało. Tymczasem brak obiektywizmu czyni recenzje mało przekonującą.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji