Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • C-J
    13.11.2018 15:53
    Optymista z Pana Redaktora. Mi się coś widzi że ten pan R-band wcale nie żartuje, a jak nie holenderski sąd, to już na pewno jakiś "tsue" spełni jego ze wszech miar uzasadnione życzenia. Które osobiście sam też popieram - jak szaleć to szaleć!
    doceń 3
  • gosc
    13.11.2018 18:20
    A czasem Kardynał Gulbinowicz nie zrobił tego samego? Gdyby się sam w 2004 roku nie przyznał, że kiedyś sfałszował swój wiek, to rok później brałby udział w konklawe.
    doceń 8
  • janek
    13.11.2018 19:00
    Ale że to jakaś nowość? Są w Polsce miejscowości, gdzie wszyscy starsi ludzie obchodzą urodziny 6 stycznia, bo na Trzech Króli ksiądz do wsi przyjechał i chrzcił wszystkie dzieci jak leci, wpisując każdemu tę samą datę urodzenia, po równo niemowlętom i czterolatkom. Tysiące ludzi w czasie wojen fałszowało swój wiek, by uniknąć wcielenia do wojska, albo robót przymusowych. Robili tak zarówno Polacy w czasie II Wojny Światowej, jak i Syryjczycy w czasach obecnych, bo plotka głosi, że niepełnoletni ma łatwiej z uzyskaniem azylu. Także w przypadku amnezji, gdy otrzymuje się nową tożsamość można "wymyślić" sobie nową datę urodzenia, osobiście znam taki przypadek człowieka, który ma na oko ponad 60 lat, a w dokumentach jest krótko po czterdziestce, bo jak dostawał nowe dokumenty, to powiedział, że chce sobie jeszcze popracować, a nie iść zaraz na emeryturę. Artykuł jest szukaniem sensacji na siłę, bo jakiś spragniony sławy człowiek coś tam sobie powiedział, a autorowi skojarzyło się z operacją zmiany płci. Podpowiem, osoby z zaburzoną percepcją płci istnieją i nie jest to jakiś wymysł. Sprowadzanie płci do posiadania zewnętrznych narządów w świetle obecnej wiedzy medycznej jest zwykłą ignorancją.
    doceń 11
  • elle
    13.11.2018 19:02
    A ja się czuję 20 lat starsza, co więcej opresyjne Polskie prawo mnie prześladuje, bo nie mogę skorzystać z emerytury. Ale np. Wczoraj czułam się 20 lat młodsza i miałam depresję, bo Państwo odmawialo mi ulgowych biletów. Tylko proszę mnie nie gnebic dodatkowo psychoterapia, bo ejdzyzm nie figuruje na liscie chorób WHO. Na mój problem powinno się zacząć uwrazliwiac młodzież szkolna, na wypadek gdybym chciała zasiąść w szkolnej ławce, bo inaczej mnie na domowke nie zaprosza, co zaburzy moja samoocene.
    doceń 14
  • Anonim (konto usunięte)
    13.11.2018 21:10
    U nas nigdy to nie przejdzie. ZUS musiałby płacić emerytury wszystkim, którzy czują się staro.
    doceń 8
  • Aleks
    13.11.2018 23:05
    Popieram. Precz z opresyjnym państwem. Popieram pełną wolność wyboru. Także poligamię, w tym jednopłciową. Niech żyją małżeństwa 8 kobiet albo 8 mężczyzn, albo wszystkich naraz.
    • Gość
      14.11.2018 08:58
      Również małżeństwa z nieletnimi? Takie już kiedyś były, więc wystarczy je przywrócić.
      doceń 0
    • elle
      18.11.2018 21:43
      Ależ teraz takie rzeczy też się zdarzają, a opresyjne zachodnie demokrację zmuszają tych biednych muzułmańskich imigrantów do adopcji swoich żon. Tym czasem liberalne media jakiś czas temu zachwycaly się przypadkiem Brazylijczyka, który zapragnol poślubić dwóch panów i nawet mu się to udało. Czy talko ja widzę niekonsekwencje, w takim podejściu, że 1 pan + dwóch mężów to postęp, nowoczesność i wyzwolenie a 1 pan i 2 zony to przemoc domowa? Żeby było jasne dla mnie małżeństwo to mąż i zona jak sama nazwa wskazuje (też opresyjna), ale zastanawia mnie ta hipokryzja zachodnich demokracji.
      doceń 0
  • gosc
    14.11.2018 09:09
    Miliony kobiet na całym świecie zaniżają swój wiek, mówiąc że są jeszcze przed czterdziestką, tak samo miliony nastolatków udają, że mają skończone 18, a redaktor Gościa Niedzielnego dopiero to zauważył?

    Co będzie następne? Artykuł o tym, że ludzie robią sobie makijaż, który zmienia wygląd i "zabawne" powiązanie tego z "ideologią gender", bo przecież transseksualiści też się malują?
    Przepraszam, ale wchodząc tu liczyłem na wyższy poziom dziennikarstwa.
    doceń 10
    • Antybuc
      14.11.2018 19:17
      Piszący artykuł też miał nadzieję, że czytelnicy jakiś minimalny poziom reprezentują. Też się rozczarował...
      doceń 7
  • Gość
    14.11.2018 18:18
    Ów mężczyzna domaga się legalnego fałszowania dokumentów.
    • Dremor
      14.11.2018 21:13
      A co w praktyce to zmieni? Dwadzieścia lat później pójdzie na emeryturę, zysk dla niego i dla systemu. Ewentualnie jeszcze będzie mógł wkręcić się na dancing dla czterdziestolatków.
      doceń 1
  • mjc
    14.11.2018 19:40
    Sytuacja niby zabawna, ale pokazuje pewną zależność. Tam gdzie podważymy naukę, na przykład biologię, tam doprowadzimy do chorych i kuriozalnych sytuacji. Czym ta sytuacja różni się od mężczyzny czującego się kobietą, który trafia do kobiecego więzienia?. A taka sytuacja, która skończyła się tragicznie mogła powstać dopiero kiedy podważyliśmy biologię.
    doceń 11
    • Dremor
      14.11.2018 21:00
      Uważasz, że transseksualny facet, który po operacji i kuracji hormonalnej ma wszystkie cechy kobiece powinien trafić do męskiego więzienia?
      • elle
        18.11.2018 21:55
        Sytuacja, która opisuje przedmówcą, rzeczywiscie miała miejsce, tyle że do decyzji o przeniesieniu faceta skazanego za wielokrotne przestępstwa seksualne na kobietach i dzieciach wystarczyło, że zrobił sobie makijaż, założył kiecke i zdeklarowal że czuję się kobieta. Wszystko z dającym się przewidzieć skutkiem czyli kolejnymi przestepstwami tyle, że na wiezniarkach. Tak się dzieje, gdy polityczna poprawności dominuje nad zdrowym razsadkiem a prawa mniejszości nad prawami większości. Niedługo się doczekamy pisuarow w damskich toaletach dla niezdecydowanych i nasze córki będą musiały do toalety chodzić z eskorta.
        doceń 0
        0
    • Dremor
      14.11.2018 21:10
      Można się śmiać, ale wiek jest w dużej mierze konstruktem społecznym. To, że ktoś kończy 18 lat nie sprawia automatycznie, że staje się odpowiedzialnym człowiekiem. Bez problemu można znaleźć "dorosłego" szesnastolatka i zdziecinniałych trzydziestolatków. Akurat tak, a nie inaczej umówiliśmy się, że 18 lat to jakaś granica i tego się trzymamy, są kultury, gdzie pełnoletność osiąga się wcześniej, są takie, gdzie później, wszystko kwestia umowy społecznej. Sama data urodzenia nie jest dla funkcjonowania w społeczeństwie niczym istotnym, jeśli pominąć umowne kwestie prawne związane z wiekiem, jak np. wiek emerytalny, prawa wyborcze itp.

      Tak serio, gdyby wspomniany facet faktycznie zmienił sobie wiek, zauważyłby ktoś? Może liczba zmarszczek by się nie zgadzała, ale z praktycznego punktu widzenia, pomijając wspomniane umowne kwestie prawne, nic to nie zmienia, że pan przedstawi się jako czterdziestolatek, a nie sześćdziesięciolatek. Facet jedynie poprawi sobie samopoczucie.
      • gość
        15.11.2018 14:45
        Podobnie to wygląda z pojęciem pedofilii. W różnych krajach ustalony jest różny wiek od kiedy legalne jest współżycie. Czasem 13-14-latka wygląda na 15-16 lub nawet więcej, a wg jej metryki "jesteś pedofilem".
        doceń 0
        0
  • Niebieska
    17.11.2018 18:13
    Popieram żądania pana Ratelbanda, i postuluję możliwość wyboru jaki kolor oczu będzie wpisany w dokumentach: w końcu kto lepiej niż ja sama zna moje oczy??!
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jakub Jałowiczor

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w radiu „Kampus”. Współpracował m.in. z dziennikiem „Polska”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Niedzielą”, portalem Fronda.pl. Publikował też w „Rzeczpospolitej” i „Magazynie Fantastycznym” oraz przeprowadzał wywiady dla portalu wideo „Gazety Polskiej”. Autor książki „Rzecznicy”. Jego obszar specjalizacji to sprawy społeczno-polityczne, bezpieczeństwo, nie stroni od tematyki zagranicznej.
Kontakt:
jakub.jalowiczor@gosc.pl
Więcej artykułów Jakuba Jałowiczora

Zobacz także