Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ochraniali Paris, odchodzą ze służby

Trzej śląscy antyterroryści, którzy bez zgody przełożonych ochraniali Paris Hilton podczas jej wizyty w Katowicach, odchodzą ze służby. Szef śląskiej policji zapowiadał wcześniej, że jeśli nie zrezygnują z pracy sami, zostaną z niej dyscyplinarnie zwolnieni.

"Wszyscy trzej policjanci złożyli raporty o zwolnienie ze służby z dniem 2 listopada i zostały one przyjęte" - powiedział w środę PAP rzecznik śląskiej policji, podinspektor Andrzej Gąska.

Trzej podoficerowie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Katowicach bez zgody przełożonych ochraniali celebrytkę, która 12 października uczestniczyła w otwarciu nowej części centrum handlowego Silesia City Center. "Gazeta Wyborcza", która nagłośniła sprawę, zwróciła uwagę, że zdjęcia policjantów towarzyszących Hilton - na co dzień zakrywających twarze - obiegły cały świat.

Od razu po tej publikacji policja potwierdziła, że funkcjonariusze nie wykonywali podczas wizyty Hilton zadań służbowych, nie mieli też zgody przełożonych na to, by poza służbą ochraniać tę imprezę. Szef śląskiej policji Dariusz Biel zapowiedział wówczas, że jeśli policjanci, którzy ochraniali Hilton sami nie odejdą ze służby, zostaną zwolnieni dyscyplinarnie.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama