Nowy numer 24/2021 Archiwum

Akcja Kościoła i policji

W czasie wzmożonego ruchu podczas świątecznego weekendu, Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Duchowni oraz policjanci zwracają uwagę na pieszych. "Właśnie zaczął się dla pieszych najgorszy okres - jesień i zima to czas szczególnie niebezpieczny (...) Piesi pojawiają się na drogach prawie tak często jak samochody - różnica polega na tym, że wobec rozpędzonych maszyn są całkowicie bezbronni" - czytamy w apelu.

"Przechodniu - nie daj się zabić idąc na cmentarz, aby tam nie zostać na zawsze" - podkreślają.

Autorzy apelują do kierowców, rowerzystów i pieszych, aby w dniach poprzedzających uroczystości Wszystkich Świętych zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i uważali na osoby starsze. "Zadbajmy wszyscy o ludzi starszych, uczulajmy ich na zagrożenia" - podkreślili.

Jak poinformowała policja, tylko w pierwszym dniu długiego weekendu świątecznego doszło do 110 wypadków, w których zginęło 17 osób w tym aż 10 pieszych. Ponadto policjanci zatrzymali aż 419 pijanych kierowców.

Od piątku trwa policyjna akcja "Znicz 2011". Więcej funkcjonariuszy jest m.in. na drogach krajowych, wyjazdowych z miast i w okolicach cmentarzy. Sprawdzają prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, stan techniczny aut oraz m.in. to, czy najmłodsi są przewożeni w fotelikach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama